Během doby, kdy máme zakázanou spolkovou činnost se členy pod 18 let, jsme se jako vedoucí vydali jakožto neorganizovaná parta kamarádů na akci nespadající pod akci našeho spolku. Každopádně bychom si rádi zaznamenali, co jsme společně prožili a ukázali to i ostatním.

Během víkendu jsme se jednak slaďovali na tom, co a jak v online prostředí, jak naložíme s programem, s POUTNÍCI ONLINEZkoušky online. Také jsme absolvovali moc krásný výlet kolem blatenských rybníků, měli soutěž ve vaření (holky proti klukům), zpívali jsme (ha ha, ještě, že nejsme škola, kde je to zakázané), posdíleli jsme si příběhy na téma “já před Poutníky”, což bylo u vedoucích nesmírně zajímavé a poznali jsme se tak, jako nikdy předtím. Třeba Fík s dlouhými vlasy, nebo Bláti kufřík plný fotek z dětství byl rooftop.

Sobotní večer se chaloupka proměnila na kavárnu U Tracyho a měli jsme objevovat a vypouštět své Tygry. Kdo chce vědět více, nechť si přečte knihu Tracyho tygr anebo poslechne audioknihu. Ale ne vše se vztahovalo k příběhu tak, jak je to v knize samotné.

V neděli jsme vzpomínali na to, jak se kdo dostal k Poutníkům a vybavovali jsme si, co se kdy v Poutnících stalo, a to včetně vtipných a veselých momentů, které nejsou fakty a kniha Tak tomu bylo je nepobrala.

Moc děkujeme oddílu Krakeni za půjčení Perníkové chaloupky.

 

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..