Zkouška? A proč?

Většina celého dění v oddíle je jen jiný svět, je to jedno z podobenstvích skutečného světa kolem vás.

Zde si můžete tak říkajíc nanečisto vyzkoušet jednání mezi lidmi, emoce kladné i záporné, postoje a role, které budete jednou v životě zastávat, můžete poznat hodnotu přátelství, důvěry, ale i slibů a jejich splnitelnost.

Přesto, že zde v našem oddílovém konání nejde pokaždé o život, učíte se plnit sliby, být přáteli, vládnout svým emocím
a jednat s ostatními.

I když na konci této stezky nebude postavená pro nikoho slavobrána, je ctí po ni jít.

Tou největší odměnou může být pro každého pocit, že to dokázal, že se naučil něčemu novému, co může předávat dál, co má smysl a co nás spojuje při všech našich setkáních kdekoliv.

Ať se těchto pár stran ve vašich rukou nestane jen bezcenným popsaným papírem!

 

Světlo vašim krokům, Poutníci.

znak-barevny-nahled

Milí Poutníci Milí Poutníci Milí Poutníci Milí Poutníci ,
každý, kdo pravidelně chodí na schůzky našeho oddílu a účastní se výprav a jiných akcí, dozvídá se spoustu informací o přírodě, tábornictví, šifrování, uzlování, zdravovědě a dalších činnostech, které k oddílu patří. Tyto dovednosti si osvojujete během her a potom je také dokážete použít.
Každý však má jinou vůli vědět něco o morseovce, nebo třeba o stromech a ptácích, či o něčem speciálně oddílovém. Každý z vás je osobnost, která touží po něčem jiném, máte jiné představy o své budoucnosti a sníte jiné sny.
Proto jsme seřadili to, co by měl vědět každý, kdo se k Poutníkům hlásí. Takovým souborem informací je právě tato Základní oddílová zkouška. Je to první ze stezek, kterou dostáváte do rukou. Až se vám podaří dojít na její konec, budete na jedné z příštích oddílových akcí vyzváni, abyste předstoupili před Náčelníka Kmene. O této události a vším s ní spojené hovoří poslední bod sedmé části této zkoušky. Vstup do Kmene Tě opravňuje plnit další, rozšiřující stezky.

Základní oddílová zkouška má celkem sedm částí:
1. Tábornictví, turistika
2. Příroda
3. Zdravověda
4. Uzlování
5. Šifrování
6. Kultura
7. Poutník se nedá

Desatero Základní oddílové zkoušky:

1. Základní oddílovou zkoušku dostává každý člen oddílu, který splní Dovednosti s výjimkou ohně, který lze splnit dodatečně. Avšak dokud nebudeš mít, Poutníku, splněný oheň z Dovedností, nečekej Tajný bod.
2. Jednotlivé části stezky není nutné plnit popořadě, jak jsou sepsané. Možné je plnit samostatně také každý bod. Pamatujte však, že čas na její splnění je jeden rok od chvíle, kdy splníte jakýkoliv první bod. Nepodaří-li se někomu do uplynutí této lhůty dojít na konec stezky, nemá možnost vstoupit do Kmene.
3. Členové Kmene mohou rozhodnout o prodloužení roční lhůty. Pokud se ti prodlouží, splněné body se ti přenesou pouze za kompletně splněné části. Ostatní musíš plnit znovu.
4. Zkoušet může kterýkoliv člen Kmene.
5. Většina bodů vyžaduje přípravu, ptejte se proto včas velkých na cokoliv, než půjdete nějaký bod plnit a než abyste se pozdě divili, co že to nemáte, nevíte a podobně! I naše knihovna obsahuje knížky, kde najdete to, co potřebujete. Není ostuda se ptát, vždyť jde o to něco znát, něco umět.
6. Zkoušení některých bodů vyžaduje přípravu od zkoušejícího. Dejte proto vždy včas dopředu vědět zkoušejícímu, že právě u něj chcete to či ono plnit!
7. Každý, kdo je členem oddílu, usiluje projít touto první stezkou, aby stanul tváří v tvář Náčelníkovi Kmene, který ho přijímá do Kmene a od Kmeta obdržel kmenovou palestinu.
8. Splnit zkoušku a stát se členem Kmene je čest, která zavazuje být dobrým a potřebným člověkem.
9. Člen Kmene pomáhá ostatním na cestě ke splnění Základní oddílové zkoušky.
10. Členové kmene mají různé výhody, které jsou veřejné a zároveň jsou známé nejen všem členům Kmene, ale i všem členům oddílu.

 

Základní oddílová zkouška (pdf)

Kategorie: Blog

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..