zapalovac_final
0
absolventů kurzu Zapalovač

Zapalovač 2021

4.–7. února 2021

Čas zahájení: v 18:00 u kale sv. Anny na souřadnicích N 50°1.87188', E 15°46.77668'
Čas rozloučení: v 16:00 u skautské základny Vinice

Místo: Skautská základna Vinice v Pardubicích (více info)

Strava: V ceně :O To je víc, než strop. To je ROOFTOP!

Spaní: Na karimatkách ve vlastních spacácích. Objekt je vytápěn.

Vybavení: Běžné kuchyňské vybavení, lednice, 

Cena: Vzhledem k tomu, že si za to jako lektoři nic nebereme, je cena stanovena pouze na ubytování, stravu a materiál. Celková cena je 1200 Kč (což je 300 Kč/den) (umíme vystavit potvrzení, kdyby někdo potřeboval – dejte vědět předem, potřebujete-li).Pokud je u tebe problém cena, ozvi se. Nějak to vymyslíme.

Stornopodmínky: Pokud se stane, že se akce bude muset zrušit z důvodu vládních nařízení v opatření proti koronaviru, vracíme poměrnou část peněz dle podmínek ubytování (materiál řešit nebudeme, ten lze využít i v případě náhradního termínu, dalšího ročníku atp.).

V případě, že zruší svou účast přihlášený účastník, vracíme peníze následovně:

  • Více než 30 dnů před akcí: v plné výši
  • 30 až 7 dnů před akcí: 800 Kč
  • 7 a méně dnů před akcí: 500 Kč
  • V případě, že za sebe odhlášený účastník sežene náhradu či se podaří sehnat náhradu nám, vracíme samozřejmě plnou výši. 🙂

PŘIHLÁŠKA DO KURZU ZAPALOVAČ 2021

Pro ročník 2021 přijímáme 25 účastníků.

Deadline pro podání přihlášky je 4. 1. 2021 – o půlnoci

Ze zkušenosti víme, že se dlouho nic neděje a pak se přihlásí všichni a někteří litují, že se na ně nedostalo. Neváhej a podej přihlášku již nyní.

Obsazenost ročníku 2021

Přihlášeni jsou:

Nahrávám data o přihlášených prosím vyčkejte ...

Co je to kurz Zapalovač

Chceš se dozvědět něco více o práci s dětmi, jak a proč funguje oddíl nebo proč jsou důležité oddílové tradice ale nebaví tě prosté přednášky? Chceš se inspirovat z jiných zdrojů, nebo Tvůj oddíl nic podobného nenabízí? Chceš poznat další lidi, kteří jsou do práce s dětmi stejně nadšení? Chceš nová oddílová přátelství a mít možnost účastnit se různých setkání napřesrok? Pak pro tebe máme výzvu!

Přihlas se (a přijeď) na víkendový kurz Zapalovač pro začínající a budoucí vedoucí a nebudeš litovat! Dozvíš se spoustu užitečných informací, naučíš se mnoho nových věcí a v neposlední řadě potkáš partu nových kamarádů z řad lidí, co nadšeně pracují s dětmi, mládeží i dospělými.

Jedinečnost tohoto kurzu spočívá v tom, že protíná různé spolky. Setkávají se účastníci ze spolků jako Skaut, TOM, MOP, ČSOP, Pionýr, Sokol, Duha, ale i méně tradiční jako třeba Spolek evropských bojových umění. Můžeš o to více poznat jak to dělají jinde, jaké tradice udržují a zároveň ostatní obohatit. 

Pokud je ti 14 a více let, neváhej se přihlásit. Horní hranici neomezujeme, ale doporučujeme zhodnotit si, nakolik už oddílové prostředí znáš. Zkrátka pokud jsi už něčím prošel, možná není tento základní kurz pro tebe. Můžeme ale doporučit odbornější.

ZÍSKEJ ZKUŠENOST

Na kurzu získáš mnoho informací, poslechneš si příklad dobré i špatné praxe, zjistíš, co v oddíle děláte dobře a co ti úplně nesedí. Zároveň zjistíš co se dělá v jiných oddílech.

PŘETVOŘ JI V DOVEDNOST

Mít informace není vše. Je třeba s nimi umět nakládat. Náplň kurzu jsme poskládali tak, že si řadu věcí prakticky vyzkoušíš a následně ji zhodnotíš s lektory i ostatními účastníky. Získáš tak dovednosti a sebevědomí.

PRAKTICKY S TÍM NALOŽ

Tato část už bude na Tobě. To, co jsi zažil a zhodnotil, můžeš uplatnit jak ve svém oddíle, tak v jiných aktivitách. Mnoho principů funguje kdekoli - v osobním životě, v práci, v rodině…

SETRVEJ V KOMUNITĚ

Kurzem to nemusí končit. S bývalými účastníky máme dobré vztahy a vzájemně se občas potkáváme, sdílíme své zkušenosti, pořádáme společné akce. Lektoři jsou kdykoli ochotni poradit a nacházet různá řešení problémů.

  • Vzdělávací blok 1

    Popisy bloků dopníme - v současnosti ladíme souslednost bloků a jejich nápň dle zpětné vazby z minulých ročníků.

Zapalovač tě inspiruje nakopne ujistí posílí vzdělá zapojí

Co přinesl kurz Zapalovač účastníkům

Natáčení videí není můj šálek kávy, tak se omlouvám, že nepřispěju. Ale rád bych se podělil o svoji radost, že jsem byl letos na svém prvním skautském táboře, moc se mi tam líbilo a složil jsem tam skautský slib, jak jsem si moc přál a říkal jsem to i v lednu na Zapalovači. 🙂

Ahoj, moje jméno je Lili a jsem z oddílu Tuláci Malešice. Zúčastnila jsem se zapalovače roku 2020. Lektoři mi poskytli hodně nového, co se týče práce s dětmi a teď po tom roce vidím, jak se umím lépe zachovat v určitých situacích… Mimo jiné jsem poznala pár nových přátel se kterými se vídám dodnes. Určitě bych doporučila absolvovat tento kurz, protože získáte skvělou příležitost se naučit plno užitečných věcí, které využijete!

Zapalovač mi přinesl spoustu rad. Například, jak komunikovat s dětmi nebo jak děti motivovat do aktivit a her.😀

Momentky z minulých běhů kurzu Zapalovač

Lektoři

Ondřej Turek – Opičák
(celé portfolio)

Libuše Kadlec Latrová – Bláťa

Matěj Turek – Pajdák

Lukáš Balíček – Šákul

Jiří Kadlec – Brňák

Reporty z proběhlých akcí kolem Zapalovače

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!