Zapalovač 2021

4.–7. února 2021

čas zahájení: večer (upřesníme) | čas rozloučení: odpoledne / večer (upřesníme)

Místo: Skautská základna Vnice v Pardubicích (více info)

Strava: V ceně :O To je víc, než strop. To je ROOFTOP!!!

Spaní: Na karimatkách ve vlastních spacácích. Objekt je vytápěn.

Vybavení: Doplníme

Cena: Vzhledem k tomu, že si za to jako lektoři nic nebereme, tak srandovních ??? (ladíme rozpočet) Kč (umíme dokonce vystavit potvrzení, kdyby někdo potřeboval – dejte vědět předem, potřebujete-li). Peníze jdou v podstatě jen na provozní náklady jako ubytování, spotřební materiál, dopravu lektorů atd. Pokud je u tebe problém cena, ozvi se. Nějak to vymyslíme.

PŘIHLÁŠKA DO KURZU ZAPALOVAČ 2021

Pro ročník 2021 přijímáme 25 účastníků.

Deadline pro podání přihlášky je 4. 1. 2021 – o půlnoci

Ze zkušenosti víme, že se dlouho nic neděje a pak se přihlásí všichni a někteří litují, že se na ně nedostalo. Neváhej a podej přihlášku již nyní.

Obsazenost ročníku 2021

Přihlášeni jsou:

Nahrávám data o přihlášených prosím vyčkejte ...

Co je to kurz Zapalovač

Chceš se dozvědět něco více o práci s dětmi, jak a proč funguje oddíl nebo proč jsou důležité oddílové tradice ale nebaví tě prosté přednášky? Chceš se inspirovat z jiných zdrojů, nebo Tvůj oddíl nic podobného nenabízí? Chceš poznat další lidi, kteří jsou do práce s dětmi stejně nadšení? Chceš nová oddílová přátelství a mít možnost účastnit se různých setkání napřesrok? Pak pro tebe máme výzvu!

Přihlas se (a přijeď) na víkendový kurz Zapalovač pro začínající a budoucí vedoucí a nebudeš litovat! Dozvíš se spoustu užitečných informací, naučíš se mnoho nových věcí a v neposlední řadě potkáš partu nových kamarádů z řad lidí, co nadšeně pracují s dětmi, mládeží i dospělými.

Jedinečnost tohoto kurzu spočívá v tom, že protíná různé spolky. Setkávají se účastníci ze spolků jako Skaut, TOM, MOP, ČSOP, Pionýr, Sokol, Duha, ale i méně tradiční jako třeba Spolek evropských bojových umění. Můžeš o to více poznat jak to dělají jinde, jaké tradice udržují a zároveň ostatní obohatit. 

Pokud je ti 14 a více let, neváhej se přihlásit. Horní hranici neomezujeme, ale doporučujeme zhodnotit si, nakolik už oddílové prostředí znáš. Zkrátka pokud jsi už něčím prošel, možná není tento základní kurz pro tebe. Můžeme ale doporučit odbornější.

ZÍSKEJ ZKUŠENOST

Na kurzu získáš mnoho informací, poslechneš si příklad dobré i špatné praxe, zjistíš, co v oddíle děláte dobře a co ti úplně nesedí. Zároveň zjistíš co se dělá v jiných oddílech.

PŘETVOŘ JI V DOVEDNOST

Mít informace není vše. Je třeba s nimi umět nakládat. Náplň kurzu jsme poskládali tak, že si řadu věcí prakticky vyzkoušíš a následně ji zhodnotíš s lektory i ostatními účastníky. Získáš tak dovednosti a sebevědomí.

PRAKTICKY S TÍM NALOŽ

Tato část už bude na Tobě. To, co jsi zažil a zhodnotil, můžeš uplatnit jak ve svém oddíle, tak v jiných aktivitách. Mnoho principů funguje kdekoli - v osobním životě, v práci, v rodině…

SETRVEJ V KOMUNITĚ

Kurzem to nemusí končit. S bývalými účastníky máme dobré vztahy a vzájemně se občas potkáváme, sdílíme své zkušenosti, pořádáme společné akce. Lektoři jsou kdykoli ochotni poradit a nacházet různá řešení problémů.

  • Vzdělávací blok 1

    doplníme

Zapalovač tě inspiruje nakopne ujistí posílí vzdělá zapojí

Co přinesl kurz Zapalovač účastníkům

Momentky z minulých běhů kurzu Zapalovač

Lektoři

Ondřej Turek – Opičák
(celé portfolio)

Libuše Kadlec Latrová – Bláťa

Matěj Turek – Pajdák

Lukáš Balíček – Šákul

Jiří Kadlec – Brňák

Reporty z proběhlých akcí kolem Zapalovače

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!