Děkujeme za váš zájem, kapacita kurzu byla naplněna. Pokud se chcete přihlásit jako náhradník, napište na oddilpoutnici@gmail.com

Chceš se dozvědět něco více o práci s dětmi, jak a proč funguje oddíl nebo proč jsou důležité oddílové tradice ale nebaví tě prosté přednášky? Chceš se inspirovat z jiných zdrojů, nebo Tvůj oddíl nic podobného nenabízí? Chceš poznat další lidi, kteří jsou do práce s dětmi stejně nadšení? Chceš nová oddílová přátelství a mít možnost účastnit se různých setkání napřesrok? Pak pro tebe máme výzvu!

Přihlas se (a přijeď) na víkendový kurz Zapalovač pro začínající a budoucí vedoucí a nebudeš litovat! Dozvíš se spoustu užitečných informací, naučíš se mnoho nových věcí a v neposlední řadě potkáš partu nových kamarádů z řad lidí, co nadšeně pracují s dětmi, mládeží i dospělými.

Jedinečnost tohoto kurzu spočívá v tom, že protíná různé spolky. Setkávají se účastníci ze spolků jako Skaut, TOM, MOP, ČSOP, Pionýr, Sokol, Duha, ale i méně tradiční jako třeba Spolek evropských bojových umění. Můžeš o to více poznat jak to dělají jinde, jaké tradice udržují a zároveň ostatní obohatit. 

Pokud je ti 14 a více let, neváhej se přihlásit. Horní hranici neomezujeme, ale doporučujeme zhodnotit si, nakolik už oddílové prostředí znáš. Zkrátka pokud jsi už něčím prošel, možná není tento základní kurz pro tebe. Můžeme ale doporučit odbornější.

ZÍSKEJ ZKUŠENOST

Na kurzu získáš mnoho informací, poslechneš si příklad dobré i špatné praxe, zjistíš, co v oddíle děláte dobře a co ti úplně nesedí. Zároveň zjistíš co se dělá v jiných oddílech.

PŘETVOŘ JI V DOVEDNOST

Mít informace není vše. Je třeba s nimi umět nakládat. Náplň kurzu jsme poskládali tak, že si řadu věcí prakticky vyzkoušíš a následně ji zhodnotíš s lektory i ostatními účastníky. Získáš tak dovednosti a sebevědomí.

PRAKTICKY S TÍM NALOŽ

Tato část už bude na Tobě. To, co jsi zažil a zhodnotil, můžeš uplatnit jak ve svém oddíle, tak v jiných aktivitách. Mnoho principů funguje kdekoli - v osobním životě, v práci, v rodině…

SETRVEJ V KOMUNITĚ

Kurzem to nemusí končit. S bývalými účastníky máme dobré vztahy a vzájemně se občas potkáváme, sdílíme své zkušenosti, pořádáme společné akce. Lektoři jsou kdykoli ochotni poradit a nacházet různá řešení problémů.

CO SI ODNESEŠ

Učební blok Osobnost vedoucího Tým a týmové role Komunikace Skupinová dynamika Celoroční činnost Vývojová psychologie Hra Design akce Motivace vedoucího Motivace k aktivitám Zážitková pedagogika Bezpečnost První pomoc Hospodaření Propagace Tradice Moje vize Závěrečná praxe se ti bude hodit!

Co přinesl kurz Zapalovač účastníkům

Momentky z ročníku 2019

Lektoři

Ondřej Turek – Opičák
(celé portfolio)

Libuše Kadlec Latrová – Bláťa

Matěj Turek – Pajdák

Lukáš Balíček – Šákul

Jiří Kadlec – Brňák

Zapalovač 2020

24.–26. 1. 2020
zahájení: 19:00 | rozloučení: 18:30

Zahájení proběhne před Gymnáziem a Střední odbornou školou Přelouč na adrese Obránců míru 1025, Přelouč (mapa). Je to hned vedle objektu, kde bude kurz převážnou dobu probíhat, ale máme k tomu určitý programový záměr. Navíc se nechceme míchat s lidmi, co budou v objektu, kde se kurz koná zrovna končit nějakou svou činnost a vystřídáme se.

 

Nechoďte prosím přímo na adresu objektu. Potkáme se 24. 1. 2020 v 19:00 před budovou školy.

Místo: Skautské centrum Přelouč (mapa), Kladenská 845, Přelouč

Strava: V ceně :O To je víc, než strop. To je ROOFTOP!!!

Spaní: vlastní spacák + karimatka ve společné místnosti.

Vybavení: elektřina, teplo, hajzlíky, sprcha, kuchyňka… Luxus, co?

Cena: Vzhledem k tomu, že si za to nic nebereme, tak srandovních 500 Kč (umíme dokonce vystavit potvrzení, kdyby někdo potřeboval – dejte vědět předem, potřebujete-li)

Přihlášeni jsou:

Nahrávám data o přihlášených prosím vyčkejte ...

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!