Na start závodu se postavilo rekordních osmnáct stájí, a všech osmnáct jich také i přes nepříznivé podmínky závod  dokončilo. První kolo se jelo hromadně a ležérním stylem. Jednalo se o vzpomínku na zesnulého člena stáje Horyinfo. První dvě olečka jel Opičák a pak se předávala koloběžka, že se nezastavila. Večer jezdily návštěvy a rodiče. Nahrávalo se video pomocí malé kamerky, co nám půjčil David, ale pak všichni nějak zdrhli, protože pršelo, byla zima, a tak dále.

kolobky-14-018-nahled

Zhruba do desíti se jezdilo ve složení Večernice, Ondra, Bára, Opičák, Bláťa, Chumba. Blátě se pak udělalo ale děsně zle z nedogrilované klobásy a bylo to tak zlé, že ji Chumba vezl domů. No jenže u ní vytuhnul a zaspal budík, takže se vrátil až v cca 8 ráno. Od půl jedné v noci, kdy Večernice a Ondra odpadli, jezdila jen Bára s Opičákem. Střídali se povětšinou po jednom kolečku (Když zrovna Opičák nehrál Špinavý záda či Známku punku Daně a Michalovi. „Jo, dodnes se na mne Barča špatně dívá, když si na to vzpomene,“ konstatuje autor tohoto textu.) a projezdili celou noc až k východu slunce. Pak už je ale šíleně bolely nohy a ač se snažili odrážet, co to jde, jezdili poslední kolečka pomalu. Vzbudili tedy Večerku a Ondru, kteří spolu s Korbičem jezdili dál. Pak přišel ještě Chumba a pomáhal jim. Po čtyřech hodinách zase jezdila Bára a Opičák (Vstávat se jim tedy nechtělo!) plus Korbík.

Kolem poledne dorazili benešovští (Bebina, Jarča, Tesák, Honza, Radka) a taky Miky, Lea Křeček a Lucka, co šli v pátek přespat domů. Jestli celou noc pršelo, tak po poledni přišly záplavy. Lilo jak z konve, takže málokdo chtěl jezdit (Že jo, Tesi? :D). Když byla chvilka bez deště, tak Mylun (ten vousatej pán ze stáje Wemena) objel celé kolečko jen s pomocí jedné nohy a berle! Dodržel slovo a dokázal, že nikdy nevtipkuje. Ke konci už jezdili prakticky jen Korbič, Bebina, Lea, Opičák a Bára. Vydrželi jsme však až do konce a objeli si poslední kolečko slávy.

kolobky-14-pamlist-nahled

Vyhodnocení proběhlo pod party stanama, co stáje přitáhly na cestu. Každá stáj, která byla na minulém jubilejním 25. ročníku, obdržela od Myluna krásnou zlatou kuželku a všichni pamětní lístečky. Naše stáj porazila Wemena (Muhehehehhe!) a byla třináctá. Najezdili jsme celkem 151 kol, tedy 362,4 km (minule jsme byli jedenáctí se 178 kolečky, tedy 427.2 kilometry). Je to méně, než minule, ale to se zhoršili všichni. Bylo vážně hnusně a část vozovky byla vyfrézovaná, takže se jezdilo po takovém úzkém rádobychodníčku, nebo po šotolině. V noci po hliněné pěšince vedle. Ostatně podívejte se na fotky.

Fotogalerie

Zobrazte tady.

 Video

kolobky-13-kuzelka-nahled


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *