NEJČASTĚJŠÍ OBAVY DĚTÍ PŘED VSTUPEM DO POUTNÍKŮ

Je v pořádku mít takové obavy. Mají je i dospělí. Budeme tě brát takového, jaký jsi a své místo si najdeš. Fungujeme jako jedna velká skupina a není rozdíl mezi mladším, starším, malým, velkým. Táhneme za jeden provaz a rádi do toho půjdeme s tebou.

Žádný strach. Chodíme jen tolik kilometrů, aby to zvládli i úplně ti nejslabší. To je zlaté pravidlo. A ano, chodíme – není to však hlavní náplň našeho oddílu.

Ze začátku je dobré začít si balit spolu s rodiči a později to zvládneš sám. Stačí rozkliknout Návod na výpravu, kde všechno potřebné na zabalení najdeš.

Přednost mají děti, které mají odježděné nejméně čtyři akce. Jestliže jsi s námi nebyl/a na žádné akci a chtěl/a bys s námi na tábor, je dobré přijít na nějakou schůzku nebo nejlépe se zúčastnit výpravy. Kdybys nemohl/a na žádnou akci před táborem, je možné se individuálně domluvit.

Běháme po lese, učíme se, proč je třeba chránit přírodu, hrajeme si, vaříme si na ohni… Během školního roku máme pravidelně každou středu dvouhodinovou schůzku, jednou za měsíc víkendové výpravy. Dále pořádáme nepravidelně jednodenní akce a máme i vlastní projekt Borcovky = vzdělávací akce pro širokou veřejnost (výroba vlastních nožů, batikování za studena). V létě jezdíme na 14 denní tábor do podsadových stanů utopených v lesích vedle přehrady Němčice, kam se chodíme koupat. Podívej se na web / Facebook / Instagram a budeš mít lepší představu.

Nemusíš, několik členů Poutníků je mimopražských. Tvá činnost je dobrovolná a ač je nejlepší, když se můžeš účastnit oddílové činnosti jako celek, chápeme, že do Prahy dojíždět na schůzky vždy nejde.

Na schůzky není třeba se přihlašovat. Stačí, když budeš v 16:30 před klubovnou (Norská 16, Praha 10). Na výpravy se ve většině případů hlásí týden před akcí. Na tábor se přihlašuje několik měsíců předem. Vše je upřesněné na webu.

NEJČASTĚJŠÍ OBAVY RODIČŮ PŘED VSTUPEM DÍTĚTE DO POUTNÍKŮ

Veškeré důležité informace hledejte na tomto webu. Pokud byste si ale s něčím nevěděli rady, napište na náš mail, volejte, ptejte se na akcích vedoucích. Rádi vám poradíme. Stojí za to být na Facebooku ve skupině s názvem „Oddíl Poutníci – členové + sympatizanti“. Minimálně pro inspiraci či neoficiálních věcí, co se v oddíle i mimo něj dějí.

Příspěvek na víkendové akce je většinou 400 Kč. U ostatních je to různé, ale všechno najdete na našich stránkách v kolonce Nejbližší akce. Členské poplatky jsou celoroční, poslední roky ve výši 700 Kč. Z těchto poplatků se dětem hradí pojištění, materiál na aktivity během schůzek, platí se tím část nájmu klubovny apod. Příspěvek na tábor činí v posledních letech 2600 Kč.

Všichni vedoucí jsou kvalifikovaní. Někteří pedagogickou školu přímo studují, ostatní prošli vzdělávacími kurzy. Pravidelně se zajímají o to, co se děje kolem nás nejen v pedagogické oblasti. Zajímá vás toho o vedoucích víc? Tak stačí jít na webové stránky oddílu a vše důležité naleznete v kolonce vedoucí.

Ano, ale před akcí je nutné nahlásit zdravotníkovi, kdy má dítěti léky dát a jaké je dávkování. Pokud jde o závažnější věci, prosím, poraďte se s námi, zda jsme vůbec schopni takové dítě s ohledem na jeho bezpečí přijmout.

Ano, zvládne. Minimální hranici pro vstup jsme řešili dlouho a víme proč je taková, jaká je. S ohledem na naše zkušenosti, na oddíl jako celek, na to, aby byly děti spokojené, aby aktivity byly vhodné a aby to dětem přineslo to, co má.

Telefon na akci dítě nesmí mít. Na akcích si od elektroniky chceme odpočinout a užít si společný čas s ostatními v přírodě. Pokud by dítě z akce odcházelo samo a po akci se potřebovalo s rodiči spojit, tak po domluvě s vedoucími může mít mobil s sebou, ale musí ho mít po celou dobu akce vypnutý a schovaný v batohu. Lze se ale domluvit na případném volání skrze mobil vedoucího. Není to ale téměř nikdy třeba. Děti tak uchvátí náš program a kamarádi, že na mobil (i rodiče 😊) zapomenou.

7) Na všechny akce ne, ale pořádáme veřejné akce pro veřejnost, rodiče a kamarády. Jsou to Borcovky (vzdělávací akce pro širokou veřejnost), 24 hodin na koloběžce, jednodenní akce, lyžo-bobo. Je možné podívat se za námi i na tábor během návštěvního dne, který je v sobotu prvního týdne tábora. Jde o to, že na akcích pro rodiče je tomu režim přizpůsobený a pak je to pohoda pro všechny. Na akcích, kam mohou jen členové oddílu, získávají děti samostatnost, schopnost poradit si, táhnout za jeden provaz apod.

Rozhodně se nebráníme tomu, aby rodiče přišli na první schůzku spolu s dítětem, aby viděli, co a jak děláme. Stačí nám o tom dát vědět.

Co se děje na akcích pravidelně zveřejňujeme na webu včetně fotodokumentace a občasně v podobě videí.

O čemkoli si s vámi rádi popovídáme osobně. Řekneme si co a jak a proč děláme.

Členem oddílu se dítě stává po odevzdání přihlášky. Pokud se jedná o přihlašování na akce, je možné se přihlašovat pouze skrze formulář u dané akce. Vše o nahlášení najdeš u konkrétní akce na oddílovém webu v sekci NEJBLIŽŠÍ AKCE.

V současné době máme 10 vedoucích. Jsou ve věkovém rozpětí 16-52 let. Všechny najdete zde.

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!