VEDOUCÍ

42196389_1919109188176168_3079247433880829952_o

Ondřej Opičák Turek

Hlavní vedoucí. Na tábory jezdil od svých 5 let (Skasapa, Tuláci Malešice), od roku 2013 je vedoucí v oddíle Poutníci, od roku 2019 hlavním vedoucím. Je záložní zdravotník a působí v týmu, který se stará o provoz Neobyčejné klubovny.

Mimo oddíl pracuje v Učiteli naživo, je členem Prázdninové školy Lipnice, pracoval jako lektor komunitních programů pro děti v pěstounské péči (Barevný svět dětí), pracoval v oboru (školy v přírodě, příměstské tábory, školy v přírodě, teambuildingy, vzdělávání, únikové hry, sportovní soustředění, kroužky ve školách…).

DovednostiZákladní oddílová zkouška, vstupní kvalifikace Výzva (2009), Hlavní vedoucí mimoškolního kolektivu dětí a mládeže, (2013), Zdravotník zotavovacích akcí od Červeného kříže a ZDrSEM (2014, 2017), Metodický kurz environmentální výchovy – Orbis Kaktus (2015), Strážci Země pro pedagogy (2016), Kurz nízkých a vysokých lanových překážek (2016 a 2017), Bc. Pedagogika volného času na Technické univerzitě v Liberci, Mgr. obor Sociální pedagogika na Univerzitě Karlově, účastník Leadership Academy.

Působnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Snad i díky oddílu se živím prací na poli sociálním a volnočasovém. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.

774 570 292

tabor_18_314

Libuše Bláťa Latrová

Je služebně druhá nejstarší vedoucí v oddíle Poutníci. Má za sebou 7 let jako dítě a od roku 2005 působí jako vedoucí. Působila jako zdravotnice a 5 let jako hlavní vedoucí. Mimo jiné se stará o to, aby bylo finančně vše v pořádku. Je v týmu, který se stará o provoz Neobyčejné klubovny.

Byla hlavní vedoucí 5 let. Má na starosti provozní záležitosti oddílu i Neobyčejné klubovny. Stará se o oddílové finance. Pracuje jako office manager.

Největší dar, kterým jsem byla obdařena za svou práci v oddíle jsou opravdoví přátelé, kteří mě znají v mé přirozenosti a vím, že se o ně mohu vždy opřít a nikdy neupadnu.

728 312 480

IMG_8629

Klára Pěnkava Pěnkavová

Řadu let působila jako koordinátorka projektu Služby pro pěstouny. Zúčastnila se díky tomu různých táborů i víkendovek. V oddíle Poutníci se věnuje schůzkám i vícedenním akcím.

Pěnkava pochází z pražských Vinohrad, vysokou školu (Mediální a komunikační studia) však vystudovala v Hradci Králové. Několik let působila v marketingu a PR, vždy ji to však táhlo k pomoci rodinám a dětem, a tak v roce 2014 přešla do neziskového sektoru a v současné době působí jako koordinátor a fundraiser v organizaci Barevný svět dětí.

Od 14 do 19 let vedení tanečních kroužků, asistent v projektu Kámoš + příprava a účast na 5 táborech; koordinátor projektu Služby pro pěstouny., kurz Zapalovač (2019)

Příchod do Poutníků pro Pěnkavu znamená splnění si dětského snu – zažívat s partou přátel dobrodružství, hrát si, učit se nové věci a zároveň své zkušenosti předávat dál dětem. 

602 491 285

IMG_20191201_163957

Martina Synková

Od roku 2011 jezdila na tábory s turistickým oddílem Roháči Kladno. Od svých 14 let působí jako vedoucí. V oddíle se věnuje schůzkám, akcím a připravuje programy pro Seniory.

V roce 2019 k nám přišla z turistického oddílu Roháči Kladno. V oddíle působí jako vedoucí. Věnuje se zejména schůzkám a programům pro Seniory. Stará se o oddílovou klubovnu, kterou se snaží, co nejvíce přizpůsobit potřebám schůzky a také vytvořit místo, kde se každý Poutník může dozvědět něco o oddíle.

Oddíl je pro mě místo, kde se mohu rozvíjet a naučit se spoustu věcí. Věci, které se zde naučím můžu také předávat dál a sledovat jak se i lidé kolem mě rozvíjejí. Zároveň je to místo, kde mám přátele, kterým důvěřuji a zažívám s nimi spoustu srandy. 

731 830 272

tabor_18_268

Matěj Pajdák Turek

Od 4 let jezdil na letní tábory skautského oddílu Skasapa a Tuláci Malešice. Od roku 2012 začal vést oddíl. Vypracoval se až na zástupce hlavního vedoucího. Od roku 2016 je v oddílu Poutníci. Má zkušenosti s programy pro mladší i náctileté.

Je odborníkem přes mapy, a tak vnáší znalosti z kartografie i do našeho oddílu. Snaží se v dětech probudit samostatnost a cit pro přírodní (rozuměj původní) způsob uvažování. Zároveň do oddílu vnáší řadu sportovních aktivit.

Dovednosti, Základní oddílová zkouška, Vstupní kvalifikace Výzva (2012), Hlavní vedoucí mimoškolního kolektivu dětí a mládeže, akreditováno MŠMT (2015), Zdravotník zotavovacích akcí (2017), Kurz nízkých lanových překážek pro pedagogy volného času (Středisko volného času Lužánky v Brně, lanové centrum Proud) (2017)

Oddíl mi dal spoustu nových přátel, poznal jsem hodě lidí z různých sociálních vrstev a povídal si jak s vysoce postaveným ajťákem, tak i s řemeslníkem. Získal jsem důvěru ve své schopnosti a naučil se nové dovednosti. Oddíl mi stále přináší zábavu, ale i možnost dělat něco smysluplného dobrovolně, přestože výsledky se nedostaví za hodinu, ale za několik let.

773 649 841

n-17

Dana Vlčice Kordová

Vede schůzky a přináší do oddílu neotřelé aktivity. mimo jiné se stará o to, abychom se na výpravách stravovali dobře. Je jedním z důležitých vedoucích zajišťujících schůzky.

Z nadšeného rodiče se stala jedním z vedoucích. Po nabytí zkušeností se stala nachvíli spolu s Opičákem hlavní vedoucí oddílu a později přešl do role hlavního garanta schůzek. Pravidelně vede schůzky, jezdí na výpravy a tábory. Vnáší do Poutníků nevšední aktivity. Ráda naslouchá ostatním vedoucím i dětem. Je plná energie, kterou jí dobíjí děti i vedoucí.

DovednostiZákladní oddílová zkouška, kurz Zapalovač (2017), půlroční Organizátorský kurz od Hnutí brontosaurus, akreditace hlavní vedoucí tábora (2019)

Co mi oddíl dal: Určitě přátele, občas se na něco koukat z jiného úhlu, než ze svého, znalosti nejen z tábornictví a znalosti ohledně komunikace mezi dětmi a ostatními vedoucími.

739 216 969

tabor_18_100-1017x1024

Barbora Ordošová

Od roku 2009 jezdila jako dítě na tábory. Později se rozhodla jako dítě účastnit pravidelné oddílové celoroční činnosti a stala se Rádcem v oddíle Tuláci Malešice. Od roku 2014 působí v oddílu Poutníci jako vedoucí a zdravotnice. Vystudovala střední pedagogickou školu a nyní studuje na Univerzitě Karlově obor Sociální práce.

Bára je správkyní kostymérny a stará se o vše, co s tím souvisí. Zároveň hraje na housle a kytaru. Do oddílu vnáší programy spojené s přírodou a je tvůrkyní Stezky bylinkářství.

Dovednosti, Základní oddílová zkouška, Vstupní kvalifikace Výzva (2012), Hlavní vedoucí mimoškolního kolektivu dětí a mládeže, akreditováno MŠMT (2015),  Metodický kurz environmentální výchovy – Orbis Kaktus (2016), kurz Zapalovač (2019) vystudovaná střední pedagogická škola, aktuálně je studentkou bakalářského oboru Sociální práce na Univerzitě Karlově

Oddíl mi dal šanci vidět přírodu, vztahy, lidi, svět v nových souvislostech. Díky oddílu si dokážu lépe uvědomit, co je pro mě v životě opravdu důležité a jak je významná hodnota každého člověka. Dal mi možnost spoluutvářet společenství, které mi dává smysl, naplňuje mě a otevírá mi dveře k novým možnostem a zkušenostem. Přinesl mi do života lidi, za které budu vždy vděčná – přátele na celý život.

731 972 541

10623362_828819117158116_8643858255767008281_o

Michal Vačice Vitouš

V minulosti působil téměř sedmnáct let jako vedoucí, a poté i hlavní vedoucí v oddíle Tuláci Malešice. V roce 2010 odešel. V roce 2011 se stal hlavním vedoucím oddílu Poutníci, který spoluzaložil. V současné době je hlavním oddílovým skladatelem a jednou ze stěžejních osob u organizace schůzek.

Je rozeným vypravěčem příběhů, hraje postavy, které mají charakter a jejich slova mají vážnost, moudrost a důstojnost. Zároveň funguje jako oddílový juke-box. Hraje zejména na kytaru, ale ovládá třeba i klávesy.

Co mi oddíl dal? Ohromnou spoustu setkáních s lidmi všech povah, z nichž někteří jen oddílem proletěli, jiní zůstali dlouhý čas, dal mi možnost nahlédnou do jiných skupin i rodin, i možnost rozvinout se ve vymýšleni příběhů i písní a poznal jsem s nim mnoho míst, do kterých bych se bez něj nejspíš nedostal.

777 334 383

zahada_hlavolamu_19_227

Michaela Bebina Růžičková

Bebina přišla do oddílu jako dítě. Postupně se začala zajímat o organizaci a pod vedením ostatních vedoucích se dostala jako první Poutník na post Rádce. Od roku 2017 je vedoucí.

Je jedním z klíčových vedoucích připravujících schůzky a zároveň do programů vnáší výtvarné techniky a vyrábí úžasné rekvizity.

DovednostiZákladní oddílová zkouška, kurz Zapalovač (2017), aktuálně je studentkou Střední odborné školy pedagogické Evropská

Oddíl mi dává spoustu věcí a zkušeností do osobního života. Naučila jsem se rozdělávat oheň, pracovat s dětmi, určit si své hodnoty, vím, jak spolupracovat…

605 926 217

brno

Jiří Brňák Kadlec

Brňák přišel z Brna. Nyní je Pražák s trvalým bydlištěm v Brně. Je to borec. Z oddílového nováčka se velmi rychle stal jedním z nadšených vedoucích. Neustále někam valijó. Má na starosti mimo jiné i web.

Znalosti s vedením lidí měl do doby vstupu do Poutníků té doby jen u dospělých, neboť má v práci tým lidí, který vede. Během let se naučil pracovat i s dětmi a má zájem o vše, co se kolem oddílu mihne. 

Rád si vyhraje s technickými vymoženostmi v programech na akcích, ale i doma. Je jedním z webmasterů a tvůrců nového oddílového webu.

Dovednosti + IT věci, kterým nikdo jiný nerozumíí, Dovednosti, Základní oddílová zkouškakurz Zapalovač (2019)

Oddíl mi dal možnost vrátit se do dětských let a hrát si (dělat „šílené věci“). Spoustu nových kamarádů a přátel,co tě nenechají ve štychu. Pocit, že dělám něco opravdu prospěšného.

721 455 750

2_narozky_nk_042

Tereza Pytlák Fialová

Na tábory jezdila v hluboké minulosti pouze jako dítě. Po několika letech, kdy její děti vyrůstaly v Poutnících, se rozhodla zapojit se do oddílového života.

Z kuchyně se postupně dostala mezi děti a tvoří rozmanité a překvapivé hry s jasným a poutavým příběhem okolo nich.

Oddíl mi dal spoustu nových i starých přátel a kamarádů. Mnoho nových zkušeností. A hlavně mě učí se vyjadřovat, prosazovat své nápady a nemít trému mluvit…

724 894 771

42391195_2356913461015333_8013109428901380096_o

Petr Fík Fiala

Do oddílu jako dítě nikdy nechodil. V dospělosti ho Poutníci uchvátili a tak jim jako rodič pomáhal. Později se společně s Pytlákem stali vedoucími.

Fík je kuchař samouk, jehož jídla jsou nepřekonatelná. Zároveň je technicky zdatný, a tak se podílí i na úpravách klubovny či vyrábí různá zařízení pro celoroční hry.

Oddíl mi přinesl partu skvělých přátel se kterými rád trávím čas. Spoustu nevšedních zážitků a zábavy a samozřejmě dobrý pocit při pohledu do rozzářených dětských očí.

733 118 129

listopadovka_19_094

Jan Kejla

V Poutnících se velkou mírou podílí na organizaci schůzek a vypomáhá s realizací víkendových akcí a táborů.

Ve funkci vedoucího je jen krátce, a tak se zaučuje pod křídly zkušenějších. Studuje na gymnáziu v Praze. Studuje na gymnáziu v Praze.

Několik let si v Poutnících hrál jako dítě, ale od té doby co vidí „za oponu“ hraje si snad ještě víc.

Začal chodit do oddílu v roce 2013. V roce 2018 se stal Rádcem.

777 085 001

IMG_6895

Alena Šťávina Říhová

Jako dítě působila v oddíle Tuláci Malešice. Vystudovala aranžérku.

Šťávinu jsme ulovili pro jeji hravost. Kontakt s námi měla dlouhou dobu jako rodič dítěte, ale na veřejných akcích jsme si dobře popovídali a zjistili, že by nám to spolu vyhovovalo. A stalo se!

Oddíl mi dává smysl v tom, že mne nabíjí energií a vidím, kolik radosti a smíchu dětem i dospělým přinese.

731 504 211

RÁDCI

DSC04087

Jakub Pečený

Do oddílu přišel v roce 2012 a do roku 2017 u nás byl jako dítě. Dal si pauzu a v roce 2019 se k nám vratil už jako Rádce. Teď si pomalu rozvíjí své schopnosti s naší pomocí .

Oddíl mi přináší pocit volnosti i přesto, že se člověk skoro nezastaví. Mám díky tomu více přátel a zkušeností, které se dají využít ve spoustě situacích i mimo oddílový svět.

tabor_18_013

Daniel Korda

V oddíle působí jako Rádce. Na tábory jezdí od svých šesti let. Převážně se věnuje přípravě a realizaci schůzek.

VÁŽENÁ POMOC

Vážíme si nárazových (ale rozhodně neméně podstatných) činů Kocíka.

Děkujeme všem, kdo nám jakýmkoli způsobem nadšeně pomáhají. Zejména Stopákům (Kuba, David, Anička, Adam, Anežka, Áďa), Šákulovi, Šutrovi, z Mopíků Kačce a Piškotovi, Kubovi z Horydoly.cz, Ivě Baltaretu, Milanovi Pavelkovi, Jiřímu Pohořelému, Janě Klimentové, Lucii Čapkové, Zdeňkovi Hainzovi, Adéle a Ondrovi Protivovým a mnohým dalším.

Na závěr děkujeme všem vedoucím, kteří se podíleli na chodu oddílu v dobách minulých. Konkrétně Yellenovi, Žwejkalovi, Maverickovi, Hugovi, Světlaně, Večernici, Krokodýlovi, Chumbovi, Martině a Jarče.

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!