Pro naše členy nabízíme rozdílné formy vzdělání a neustále vytváříme nové materiály, které reagují na aktuální potřeby. Inspiraci a vzdělávací materiály pro vedoucí, instruktory a pedagogy mimo náš oddíl jsme na webu vyčlenili speciální sekci Inspiruj se.

Pro všechny členy oddílu Poutníci

První ze zkoušek, které je po členech našeho oddílu vyžadováno. Obsahuje základní znalosti, který by každý Poutník měl vědět. Po jejím splnění  získává člen Dovednostní zkoušku. 

Stáhnout v PDF

Její splnění je vyžadováno jako základní průprava k Základní oddílové zkoušce. Po její splnění člen dostává Základní oddílovou zkoušku.

Stáhnout v PDF

Soubor 60 základních dovedností a znalostí, které by měl každý člen oddílu bezpečně znát a ovládat. Po splnění Základní oddílové zkoušky se člověk stává členem Kmene.

Stáhnout v PDF

Stezky

Rozšiřující vzdělání pro členy Kmene, nabízejí více informací i praxe Po splnění určité Stezky Kmeňák získává Moudrost na svou kmenovou palestinu.

Vychází z předpokladu, že máš zájem vzdělat se víc, než jen v úplných základech první pomoci. Ze Základní oddílové zkoušky znáš něco málo o vytáčení klíštěte, fixaci zlomeniny, a tak podobně.

Stáhnout v PDF

Touto stezkou chceme poukázat na to, že ne vždy se musí u problémů sáhnout po drahých lécích, ale že v mnoha případech postačí bylinky, které můžou při správném užití zmírnit či úplně vyléčit
spoustu nemocí, zánětů, vnitřních problémů a neduhů.

Stáhnout v PDF

Tato stezka tě naučí mnohému, ale hlavně trpělivosti a silné vůli. Rozhodni se moudře a zkus najít hranice své sebekontroly.

Stáhnout v PDF

Vydal ses na strmou cestu Stezky vaření. Už není návratu a Ty jsi naší nadějí na lépe uvařená jídla! Věříme, že tuto stezku budeš plnit se svým největším nadšením. Naučíš se mnohému, pokud budeš pozorný a vnímavý. 

Stáhnout v PDF

Oproti jiným Stezkám se u této více zapotíš. Stezka sportu se ti pokusí přiblížit svět sportu a dalších dovedností a znalostí s ním spojených. Vyzkoušíš si tu své schopnosti, jako je síla, rychlost a vytrvalost.

Stáhnout v PDF

Moudrosti

Za splnění kterékoli Stezky získává Kmeňák Moudrost v určité barvě. Dokazuje, že má znalosti a ostatní se od něj mohou učit.

Barvy Moudrostí

Stezka vaření – černá / šedá

Stezka odříkání – světlemodrá

Stezka zdravovědy – červená

Stezka bylinkářství – zelená

Stezka Rádce – světležlutá

Stezka Vůdce – žlutá

Bobříci – bílá

Bobříci

Bobříci vymyšlené Jaroslavem Foglarem ve 20. století. Za splnění bobříků obdrží člen Kmene Moudrost na kmenovou palestinu (nekmeňák ji získá až po vstupu do Kmene). 

Jsou to zkoušky nejrůznějších Tvých vlastností, schopností, znalostí i dovedností. Věř, že žádný bobřík není nesplnitelný a že ho splnila řada lidí před tebou.

Za každého splněného bobříka dostaneš kartičku, kterou si můžeš vlepit do svého zápisníku. Po splnění všech bobříků ukaž všechny kartičky vedoucím. Dostaneš Moudrost, kterou můžeš hrdě nosit na své oddílové palestině, kterou dostaneš až se staneš členem Kmene.

Stáhnout v PDF

Čelemdžem

Čelemdžem je recesistická zkouška s prapodivnými úkoly zvaná Čelemdžem. Za Čelemdžem kmeňák obdrží Blbost.

Čelemdžem si vyžaduje speciální nadpis, protože se jedná o přemíru recesistickou a ironickou zhovadilost, kterou si vymysleli Opičák s Bárou prve jako „Stezku duševního rozvoje“, což názvem neprošlo kvůli úctě k samotným stezkám. Taktéž nevychází v papírové podobě (proč tomu tak je se dozví každý, kdo začne Čelemdžem plnit).

Nachází se zde

Pro Rádce a vedoucí

Zapalovač

Kurz pro začínající a budoucí vedoucí. Jde o opakovaný kurz, který má tradici od roku 2017.

pWiki

Tvoříme metodickou Wikipedii pro vedoucí, instruktory a vedoucí rozličných programů.

CVVZ

Celostátní vzájemná výměna zkušeností. Pravidel něse účastníme a co nás zaujalo sdílíme mezi sebou i ostatními oddíly.

Kurzy

Naši členové mají možnost účastnit se řady vzdělávacích kurzů. Mezi nejčastější patří Zdravotník zotavovacích akcí a kurz pro hlavní vedoucí táborů.

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!
Libí se vám naše činnost? Vidíte v ní smysl? Podpořte nás - možností je mnoho.
customHeadersheaderEnd