Na poslední školní den proběhla speciální schůzka: basket. Sešlo se nás dohromady dvanáct a jednak jsme se naučili základy basketu, řekli si k čemu jsou na hřišti jaké čáry, kolik lidí hraje a po kolika minutách jsou pauzy. Také jsme si zkusili dribling, přihrávky a hody na koš. Na závěr jsme odehráli zápas a šli šťastni domů. Byl to nevšední zážitek, který jistě ještě někdy zopakujeme.

A jaké skóre zranění máme? Kulička dostal během hry flákanec, Beka pumelici do obličeje míčem, když se učila driblovat a Divoženka s Želvákem se sourozenecky ťukli při zápasu tak, že Divoženka zjistila, jak vypadá rentgen na Karláku. Naštěstí to byla jen naražená ruka. Želvák naopak po srážce chvíli rozdýchával ránu do zad. Takový sport prostě je. Je dobře, že s sebou vždy nosíme lékárničku a máme proškolené
vedoucí zdravotními kurzy.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..