Za Poutníky se letošní CVVZ zúčastnila pouze Martina a Opičák. Z kamarádů pak ještě Anička ze Stopy a další lidi, které porůznu za ty roky známe.

Opičák odlektoroval program zaměřený na možnosti otevření kluboven veřejnosti s příkladem Neobyčejné klubovny. Druhý program byl určen pouze hlavním vedoucím, kteří sdíleli své výzvy, se kterými se potýkají a nacházeli jejich řešení. Program byl velmi úspěšný.

Letošní ročník nasadil laťku hodně vysoko a účastníků bylo plno. Věřím, že za Poutníky příští rok vyrazí mnohem více lidí.

2019 11 16 18.34.03

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..