Vzhledem k prudkému dešti, který se měl dostavit kolem půlnoci, jsme se rozhodli neúčastnit se nočního 50 km pochodu Pečky – Praha s Krhúty. Jako náhradní program jsme s Matějem z Tuláků vymysleli tématiku hodnot. Programu se účastnili z Poutníků Bebina, Křeček, Tesák, Štika a z Tuláků Hříbek, Pampeliška, Ježovka a Monsterhigh.

Začali jsme na Vítkově, kde jsme poprvé dostali odpověď na otázku „co může být hodnota“. Byli jsme zváni pod Žižku, abychom pohleděli do dáli na státní vlajku, na přátele pod námi, na Prahu s jejími památky a na dálky, ve kterých jsme naše hodnoty mohli spatřit. Abychom se však v tom zmatku našli, bylo nutné překonat dlouhou cestu. Na každé křižovatce jsme házeli kostkami a určovali si azimut, kudy můžeme jít.

Nakonec jsme došli do klubovny, kde proběhla řada her, které nám pomohly zjistit, jaké máme hodnoty a čeho si vážíme. V noci, kolem druhé ráno končil program silnou aktivitou, u které byl otevřen prostor pro komunikaci. Jak to probíhalo? Zde je namístě zeptat se přímo účastníků.

Ráno jsme se nasnídali a u stolu, kde byly z předchozího večera námi nakreslené mandaly, jsme symbolicky do nezdobeného kroužku zabodli nezdobené dřívko, které symbolizovalo hodnoty, kterých se budeme dále držet, jak to jen půjde.

Ohlasy

Bebina přímo na místě: bylo to možná lepší, než ten pochod, jako užitečnější. Pro nás. Něco nám to přineslo.

Bebina post: Díky za super akci,moc sem si ji užila!! (…) Hodně jsem si toho uvědomila,zažila,získala jsem znalosti a zkušenosti. Mega hodně né bavilo jak si vyprávěl úplně jsem si ty věci predstavovala. Potom to kreslení mandal to bylo zajímavý. A nakonec asi,co byli nejlepší,tak to bylo to jak jsme si tam šli povídat. Jsem ráda za to,co si mi řekl a jsem ráda,ze jsem ti taky mohla říct něco,co bychom si asi jen tak neřekli. Ta místnost pro me byla taková jakoby taková magická a do teď o tom všem přemýšlím. Měla jsem tam hrozně dobrej,otevrenej pocit. S Matěje jste to suprově vymysleli a doufám,ze bude více takových akcí.

Křeček: Bylo to mega!! Nejvíc libová akce.

Opičák: Trochu jsem se bál, jestli takhle vážné věci jo, nebo ne. Za zkoušku ještě nikdo pěťák neroztrhal, nebo jak se to říká. Povedlo se to. Povedlo a vlastně ač jsem byl jako ten, kdo to připravoval, tak jsem u některých aktivit zjistil, že se vlastně sám nechávám unášet a stávám se účastníkem. Bylo tam moc hlubokých myšlenek a byl tam u mě zase posun dál. Díky Matějovi z Tuláků za spolupráci!

Mates: Super akce, na kterou se jen tak nezapomíná! Taky díky Ope

 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *