Na začátku letních prázdnin jsme realizovali akci Letní kemp. Díky – na naše zvyklosti – nevšedně štědré dotaci od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy jsme mohli prožít akci, na kterou dlouho nezapomeneme. Ostatně je to zřejmé i z toho, jak jsme akci v průběhu začali přezdívat – poutnická dovolená.

Bydleli jsme v Lužických horách na skautské chatě Seleška v lůně přírody. Program byl odpočinkový v podobě deskovek, karetních her, povídání si, společného vaření, hraní badmintonu, sbírání borůvek, koukání na film, sezení u ohně…

Mimo to jsme však nabídli program v podobě dobrovolných neotřelých aktivit jako závod v drápání se na vrchol Jedlové přímou čarou pod vlekem, lanové centrum, rozhlednu, výstup na Tolštejn s výukou stolování v místní restauraci, aquapark Babylon, dvě zoologické zahrady, či splouvání Ploučnice na kanoích.

K tomu všemu jsme si dopřáli luxus v podobě zmrzlin, grilované kýty, sudu malinovky s pípou, stroje na ledovou tříšť i stroje na výrobu cukrové vaty.

babylon 2
babylon 1

Ministerstvu děkujeme a věříme, že cíl podpořit socializaci se podařilo naplnit jak se k této instituci hodí na jedničku. Stejně tak hodnotíme edukativní část. Sice to v oddíle bereme jinak, než dle předmětů, ale máme úspěchy. Třeba jedno dítě se strachem z vody jsme dostali do bazénu a naučili ho samostatně plavat, někdo se naučil pádlovat, někdo získal znalosti z přírodopisu v ZOO, někdo posílil tělesnou zdatnost turistikou, někdo se naučil vařit nové jídlo…

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..