Tonuli jsme. Zachránila nás loď Jiskra, se kterou jsme ale ztroskotali neznámo kde. Ale pak jsme potkali Inuity a zjistili jsme, že jsme v Grónsku…

Listopadovka, kterou si pro nás letos připravili naši Rádci společně s Pěnkavou a Vlčicí, byla nakonec jednodenní výprava v okolí Hostivařské přehrady. Díky tomu se listopadové výpravy po X letech zúčastnila také Bláťa a také jsme mohli cestou alespoň z dálky pozdravit Opičáka s Fčelou, kteří se nacházeli doma v covidové izolaci.  

Ale zpátky k výpravě. Tu jsme zahájili tonoucí se v moři. O naší záchraně lodí Jiskra i nešťastném ztroskotání pak pojednává audiohra, kterou si můžete poslechnout níže. 

Kapitán nás vyzval k nalezení věcí na opravu lodi, abychom mohli plout dál. A tak jsme ve skupinách vyrazili prozkoumat místní okolí. Zjistili jsme, že jsme ztroskotali někde, kde je velká zima, všude led a sníh a skály. Žije tu hodně ryb, dokonce velryby. Také lední medvědi, tuleni, lumíci, pižmoni, sobi a polární vlci. A konečně jsme objevili místní obyvatele – Ef a Uf, kteří nám prozradili, že jsme ztroskotali v Grónsku. 

Společně s nimi jsme se vydali do rybářské osady, kde jsme si vlastnoručně vyrobili pruty a nalovili ryby. A ty jsme také hnedka potom s chutí snědli 🙂 I když tedy zapálit v této oblasti oheň byla pěkná fuška! Inuité nás pak zasvěcovali do své kultury (věděli jste třeba, že označení eskymák je tady urážkou? nebo že se nezdraví podáním ruky, ale otřením nosu o nos?). My na oplátku přečetli zápis z Kroniky (kronikářem výpravy se pak stala Somyčka), zazpívali jsme si písničky (včetně té Grónské od Jarka Nohavici) a přečetli další část z knihy Cesta kolem světa za 80 dní.  

A pak přišli inuičtí celníci Duf a Kuf, kteří při kontrole cestovních listů zjistili, že je řada z nás nemá, nebo si je zapomněla na lodi. Hrozilo nám vězení, ale Uf s Ef se nás zastali, a tak jsme dostali cestovní listy nové (pozn. vyvolané pasové fotografie již byly předány Pěnkavě a budou u ní k vyzvednutí). Díky tomu jsme se mohli také zúčastnit inuitské olympiády, která obsahovala tyto disciplíny: TAH UCHEM, BOJ O KOLÍK a RUCE NOHY.     

Iniutům jsme účastí prokázali čest a ti nám oplátkou pomohli opravit loď. A my jsme tak mohli opět vyplout vstříc Severnímu ledovému oceánu, směr Severní pól. 

Drak a Pěnkava 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *