Letošní tábor se odehrával v duchu rytířů kulatého stolu – v Camelotu. Každý den jsme se s nimi potkávali a učili nás novým dovednostem a rytířským ctnostem.

Artuš vytáhl nevědomě meč Excalibur a stal se naším králem, králem Camelotu. Protože chtěl splodit potomka, očekávalo se, že se ožení, a tak si vzal Lady Guineveru. Morgana ji ze žárlivosti otrávila. My jsme ji naštěstí zachránili díky babce kořenářce, která nám dala po dlouhém přemlouvání bylinu Devětsil. Netrvalo dlouho a královna Artuše podvedla s jeho nejoddanějším rytířem a pravou rukou Lancelotem. Oba dva byli potrestáni.

Každý den vycházeli Camelotské listy, které nám přinesl camelot. Mohli jsme si přečíst, co se v Camelotu odehrálo, jaké byly novinky, co se šušká, kdo se hledá a jaké jsou inzeráty, ze kterých jsme si mohli vydělat nějaké grošáky navíc.

Občas se také objevil trubadúr. Ten nám oznamoval různá hlášení, například nám dával vědět o rytířských kláních, ve kterých jsme si vedli moc dobře.

Morgana začarovala Merlina a měla ho pod svou mocí. My jsme to tak rozhodně nechtěli nechat, a tak jsme vyrazili pro rozklínadlo a lístky neviditelnosti. Merlina se nám podařilo zachránit a on na oplátku slíbil, že až budeme potřebovat, pomůže nám.

V polovině tábora jako každý rok proběhl workshopový den, kdy za námi přijeli rodiče a přivezli spoustu dobrot. 

Jedna z rytířských dovedností je sokolnictví. My jsme v druhé polovině tábora měli přednášku o dravcích spolu s jejich ukázkou a dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací.

V Camelotu začala být nepříznivá situace mezi Morganou a Artušem. Chtíč získat Svatý Grál stále sílil. Ačkoliv jsme usilovali, aby nenastala rozepře v království, i tak se bitvě nedalo zabránit. Přestože Morgana zabila Artuše a vypadalo to, že ona bude vládnout Camelotu, tak všechno dobře dopadlo. Merlin splnil svůj slib a dobro zvítězilo nad zlem.

Na počest vítězství nás král s královnou pozvali na Camelotské slavnosti a závěrečnou hostinu. Byl to opravdu velkolepý den plný radosti a oslav.

I přes nepříznivé počasí, které nás letos provázelo, budeme mít na tento tábor spoustu krásných vzpomínek.

Kategorie: Prožili jsme

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *