kveten-17-018-nahled

Profesor Grala Posedlý nás tentokrát provázel obranou proti černé magii. Upozornil nás na zlo, které se po staletích opět volně pohybuje světem. První noc jsme museli držet noční hlídky, aby se mohlo bránit případné hrozbě. V sobotu ráno nám pan profesor ukázal knihu vybraných informací o magii zvanou Pentagramus. Něco nám z ní přečetl a poté nám ji zapůjčil k nastudování. Dal za úkol nacvičit používání magické hůlky, přinést vodu ze tří pramenů pro přípravu obranného lektvaru Scutum spiritus a vyrobit si náramek jako amulet pro obranu bez používání kouzel.

V noci jsme plnili zkoušku k získání zápočtu. Každý sám musel projít bez světla lesem a najít Bubáka. Na něj jsme použili jednoduché zaklínadlo, aby nám neublížil, a potom jsme se snažili upoutat jeho pozornost tak, aby na nás jakkoli reagoval. Bylo to pro leckoho těžké, ale všichni svůj strach přemohli.

V neděli před vydáním zápočtu nám pan profesor řekl, že by ještě chtěl vidět, jak ovládáme létání na košťatech. Proletěli jsme tedy trasu ve tvaru pentagramu, a potom jsme dostali zápočty a každý také ampulku s lektvarem Scutum spiritus, který pro nás pan profesor připravil.

Většina dětí spala ve stanech a opět se tak mohla prověřit připravenost dětí na pobyt v přírodě. Přibližně polovina dětí během výpravy zjistila že sebou nemá potřebné vybavení. Naštěstí jsme dobrá parta, a tak jsme si navzájem zapůjčili, co bylo potřeba.

 

VÝZVA

Jednu z her pro ostatní vymyslel Nebojsa. Jemu děkujeme za snahu a ostatním připomínáme: Pokud máte nápad, přijďte za některým z vedoucích a my vám pomůžeme vaše nápady realizovat. Mohou to být hry, tvořivé programy, zkrátka cokoli tě napadne.

 

Fotogalerie

Podívej se na všechny fotky zde: http://poutnici.desitka.cz/…galerie/153/ 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..