Čarodějnice u Poutníků byly spojeny hned s několika prvenstvími, i když náš oddíl oslavil již šesté narozeniny. Jedno z nich byla návštěva nádherného místa Měsíční údolí u Vlašimi, které bylo plné pozitivní energie. Druhé prvenství bylo ve společně tráveném čase pálení čarodějnic v netradičním duchu. Prodloužený víkend s sebou nesl i krásný kus naší celoroční hry, kdy jsme se setkali s profesorkou Lupusovou.

Je to přebornice přes různé metody věštění, i když se sama přiznala, že se spoustu věcí musí ještě naučit. Náhodou s ní v učebně vyučoval i profesor Octavius, machr přes runy, který měl třetí oko. Paní profesorka nám objasnila, jak se můžeme stát váženými věštci. Zkusili jsme si několik aktivit s tím spojených. Nejlepším žákem této hodiny byla Adélka a Miky, kteří jediní vyvěštili, jaké číslo jim padlo na kostce, na kterou neviděli.

Vyvrcholením bylo pozvání na čarodějnický Sabat, kde jsme upálili vlastnoručně vyrobenou Moranu a tím vyhnali smutek a zimu. V neděli jsme poprvé zahráli správně dva famfrpálové zápasy a paní profesorka Štiplavá na nás byla velice hrdá. V prvním zápase chytila zlatonku Efa a ve druhém Koza, a tak bylo zajištěno vítězství obou družstev. Mimo celoroční hru jsme si zkoušeli let na skupinkovém koštěti, nošení na lžíci, a následně v puse, vody do plecháčku, sledovali pulce v tůních, viděli pramen tryskající z vody, navštívili studánku, ze které jsme celou dobu vařili a hráli noční vybíjenou.

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/fotogalerie/151


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *