srazoddilu-nahled

 

Program

Když účastníci přicházeli do tábora, uvítali je pochybní santusáci, kteří žebrali o jídlo, peníze, vodu atp. Při žebrání se jich dotýkali přátelskými poplácáními a kašlali na ně. Ráno na nástup dorazil generál, který nám sdělil, že jsme v uzavřené infekční oblasti. Přivolal doktora a vojáky, kteří přivedli jednoho ze santusáků, který byl na pokraji smrti, protože měl pokročilé stádium neznámé infekce. Doktor nás prohlédl a konstatoval, že máme příznaky oné infekce. Doporučil vojákům popravit a zakopat santusáka.

Poté jsme se střetli s obchodníkem, který nám za drahé kamenní, které si sám nemohl nasbírat, protože se nedostal do zavřené pokladnice, prodal lék v podobě barevných sladkých pilulek.

K pokladnici jsme se dostali přes řadu překážek. Nejprve jsme sbírali klíče za různorodé aktivity, poté jsme sázeli kousky celkového času, po který nám byla pokladnice otevřena. Na závěr jsme v hliněných soškách nalezli indície k uhodnutí hesla, díky kterému nám strážce bedny otevřel možnost sbírat drahé kamenní, které na nás padalo z nebes, po nasbíraný čas.

Indicie k heslu pro otevření pokladnice

LÉKHUDBAMOSTČASKOMPASSVĚTLOBARVAKNIHAZRAKŠIŠKA
doktorsmyčecKarel IV.tikmagnetoheňodstínepilogbrýlebříško
medicínaosudováklenbachronometršipkajastrikoloralistčočkahlava
bylinynotapilířručičkypólSlunečníkRGBKafkamonoklmák
pilulkaklíčřekatempolišejníkbarvatransparentníhřbetmrkevsmrk
zdravíreproduktorkámenmetronomnámořníkrozbřeskkontrastobsahokohusa
nemocharmonicelanopíseksměrPetzlakvarelzáložkasítnicesemínka
sirupzvuklávkaatomstřelkažárovkatemperatriologieDlouhý a Širokýbotrovice
vakcínatechnoměstoslunceodchylkaEdison#00001vazbaduhovkaválka
bacilDJsilniceměsícstupeňsvíčkasytostpohádkapanenkapodpal
infekcežánrželezniceRolexzrdcátkoBůhfotografieAlbatrossmyslles
vitamínrepeticepřeklenutíkukačkalupafotončervenápapírnervplod

Účastníci

Nakonec přijelo 7 oddílů, a to oddíly pořádající akci (Poutníci a Tuláci), Krhúti, Ginkgo, Mopíci, Pomněnky a Sportíci. V Zátoce pláňat se sešlo celkem neuvěřitelných 102 lidí, což je zatím za celou dobu existence tohoto místa jako základny pro dětské akce rekord!

U táboráku jsme měli opět vtipné divadelní scénky a pěli jsme písně. Sešlo se mnoho hudebníků. Synchronizace 6 kytar byla náročná, leč zvládlo se to. Mimo kytary byla slyšet trubka, housle i ukulele.

Příští rok

Další ročník bude připravovat oddíl Ginkgo. Máme se určitě nač těšit.

Video

Foto

Ve fotogalerii

obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek
obrazekobrazekobrazek

Popoluška

Ohlasy

Michal: Stalo se mi to, co se mi stává spíš po táborech. Že se mi po té plné louce lidí po tomto víkendu docela stýská:) Díky všem, kdo jste dorazili, chystali program, organizovali, naplno hráli, ať vám bylo obrazně 7 nebo 70 :) Byl to časově malý tábor, ale množstvím lidí velký. A bylo vidět, že napříč všemi dětskými organizacemi jsme dohromady a promícháni fungovali společně až do konce 🙂 Tak tedy letošní Sraz oddílů máme za sebou a těším(-e) se na ten příští! Na těhle pár dní budu ještě dlouho vzpomínat:) Světlo vašim krokům:) 

 

Opičák: Ještě jednou díky všem, kdo byli na Srazu oddílů – Hunger Games (anebo Pevnost Boyard? :D). Bylo to skvělé vás po roce vidět, poznat i nově příchozí, zahrát si celodenní hru, sbírat padající víčka, zažhnout slavnostní oheň, společně si zahrát u táboráku písničky, vidět vtipné divadelní scénky, zahrát si zvukové pexeso, rozvinout fantazii v improvizaci.

Prostě super! Příští rok zase jinde, nejspíš i v trochu jiném složení, ale opět v září.

___

Nejlepší postavy za poslední 2 roky – infekční bezdomovci/ santusáci/somráci, žebrající o jídlo, pití, kteří přenáší nicnetušícím příchozím dětem a dospělákům infekci, jež je může zabít. Další den poprava z milosti infekčního bezdomáče a start programu, kde si děti vybojují lék. Prostě paráda!

Koza: palec nahorů

Kulička: palec nahoru

Petra Kejlová: To je mazec!!! Kluci vyprávěli celý vecer a to i u večeře!  Opičák ví, jak už v autě nezavřeli pusu plni dojmů a zážitku! Asi to bylo opravdu SUPER!!! Velký dík vam všem.

Marcela Wienerová: Děkuji, Viky přijela nadšená s jiskry v očíčkách, s úsměvem na tváři a krásnými vzpomínkami.

Kuba Turek: On ani Opičák nezavřel doma pusu.

Džony: Diky! Bylo to paradne pripraveny! Jsem skoro tak dojat, ze jsem zapomnel na to brilatni cekani s truhlama. Tak zas pristi rok na srazu!

___

Pratelstvi u srazoveho ohne, to vzdycky zahreje srdecko.

Bebina: Ahoj,tak ten sraz oddílů:Byla to super výprava.Bylo fajn vidět v Keblove tolik lidí.I v těch týmech to bylo dobrý,jelikož všichni byli fakt v pohodě.No a program,tak ten byl super,nejlepší postavy byly ty bezdomovci a pak ten umírající člověk.A nejen program té víkendové hry,ale také program u ohně byl bezva. Poslechli jsme si hodně písniček a nejen na kytary,také na ukulele ,trubku a housle.Kromě písniček jsme viděli vtipné scénky.Byla to fakt supeer výprava,moc jsem si jí užila. 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.