Mozaika z kachliček
Na schůzce jsme společnými silami dokázali vytvořit návrh mozaiky a poté ji vyrobit. Z mnoha přebytečných kachliček jsme vytvořili mozaiku v podobě oddílového znaku. Tu ještě následující středu vyspárujeme a vystavíme si ji do oddílové klubovny.
Barevný den s Poutníky aneb Borcovka: batikování za studena + sítotisk
V Neobyčejné klubovně jsme uspořádali borcovku, kde se účastníci naučili batikovat za studena a někteří si vyzkoušeli i techniku sítotisku. Akce byla vydařená a mohla se těšit velkému počtu účastníků i přeto, že venku žhnulo sluníčko.
Video
Fotogalerie
Úklid v Heroldových sadech
Na schůzce jsme v rámi celostátní akce Minuta pro zemi uklízeli park Heroldovy sady. Prošli jsme ho křížem krážem a nasbírali plný pytel odpadků. A zase vypadá okolí klubovny o něco lépe.
Strom republiky ve Vršovicích
Ve vršovických Heroldových sadech stojí Strom Republiky. Ve 130 cm nad zemí má obvod 46 cm. Jedná s o lípu – český národní strom. Dle našeho odhadu je strom starý cca 25 let. Byl vysazen v roce 1998.
Pod ním se nahází cedule s nápisem: „Strom republiky byl zasazen u příležitosti 80. výročí vzniku Československé republiky Městskou částí Praha 10 a Českým svazem bojovníků za svobodu.“
Na schůzce jsme toto všechno zjistili a strom zaznačili do databáze Stromy svobody. Více informací zde: stromysvobody.cz
Bruslení na Ovocňáku 2017
Na poslední schůzku jsme tradičně zamířili na Ovocný trh, kde jsme si letos poprvé zabruslili na kluzišti. Někteří bruslili úplně poprvé v životě, jiní byli již zkušení mazáci. Vzájemně jsme si všichni pomáhali a celou dobu panovala čilá zábava.
Fotogalerie
Výroba okrasných krabiček na dárky pomocí výtvarné techniky frotáž

Noční pochod z Peček do Klánovic
V noci z pátku na sobotu proběhla akce pro Seniory. Pokoušeli jsme se ujít za dvanáct hodin 50 km. Ve vlaku jsme se sešli v 16 lidech ze čtyř oddílů – Poutníci, Tuláci Malešice, Stopa a Krhúti. Dojeli jsme do Peček, kde jsme v osm večer začali.
Po cestě jsme několikrát na chvilku zabloudili díky skvělému orientačnímu smyslu kartografa Piškota. King-kong nás musel asi po pěti kilometrech opustit, protože měl něco s nohou a nesl s sebou berle. Pokračovali jsme bahnem podél Výrovky a na louky nad Kouřimí. Tam pěkně foukalo, až některým byla zima. Když přestalo, nastal déšť, naštěstí ne zas tak dlouhý.











