Letošní 36. roční kulinářské soutěže se nesl v duchu zataženého až deštivého počasí, ale ani to neodradilo naše statečné kuchaře v letošní rekordní účasti. Za Poutníky se v tomto ročníku zúčastnily hned 3 týmy dětí. Bohužel tým obhajující prvenství z loňského roku se kvůli nemoci účastnit nemohl.

Začali jsme v sobotu ráno již tradičními údery do pamětní pánve, bohužel za nepřítomnosti hlavního kuchařského guru Saláma, který dorazil alespoň odpoledne. Po slavnostním zahájení a rozdělení do týmů dle věkových kategorií se vydali naši kuchaři chystat svoje ohniště v přidělených sekcích louky. Za stranu Poutníků jsme posílili i řady poroty celkem čtyřmi porotci v různých kategoriích.

Celou soutěž bohužel doprovázelo velmi sychravé a mokré počasí, takže někteří soutěžící včetně těch našich hodně bojovali s udržením ohně při životě. Nakonec se však všem týmům podařilo díla dokončit a představit porotě, i když někdy chyběl dezert nebo nějaká část zahrnovala výraznou improvizaci. Za naše týmy se nejlépe vedlo Palačinkovi a Béňovi, kteří předvedli menu s svěžím salátkem, grenaillemi a perníkem. Jejich skvělé menu společně s velkým úsilím udržet pořádek po celou dobu vaření přineslo celkové třetí místo v kategorii. Kluci tímto přinesli první cenný úspěch Poutníků v nižších věkových kategoriích.

Zdatně nás reprezentovali ještě další dva týmy. Veverka, Beky, Divoženka se svým menu s čerstvě vymačkanou šťávou z ovoce, sushi a ovoce v čokoládě. Ty skončili na šestém místě. Želvák, Albert, Vincentem, kteří se prezentovali svým pikantním buřt gulášem a obsadili osmé místo.

Jak tomu bývá každý rok rozloučili jsme po slavnostním vyhlášení třemi údery do putovní pánve za doprovodu hlasitého „ham ham ham“. Tentokrát již v podání matadora Saláma.

Na závěr bych rád poděkoval za obrovskou podporu paní Veverkové a panu Veverkovi, kteří neváhali podpořit celou aktivitu a jet s námi dvěma auty, abychom se mohli zúčastnit v plném počtu. Jejich příkladná podpora v rámci cesty i na místě udělala akci zase o něco lepší. Moc děkujeme.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *