snih-v-luzickych-horach

Vánoční výprava byla letos plná sněhu. Lužické hory nás potěšily bílou nadílkou již v pátek večer, kdy bylo potřeba ujít osm kilometrů k chatě Seleška. Noční chůze polem, lesem a do ohromného krpálu. Do chaty jsme došli zráchaní a večer začalo sněžit.

V sobotu jsme si dělali vikingské vánoce. Nejdřív ale proběhla eskymácká honička, koulovačka a stavění staveb ze sněhu. Poté jsme házeli bačkorou, vyráběli kozla, zdobili stromeček bílými ozdobičkami a pekli perníčky. Večer proběhla hostina se vší poutnickou vážností. Následovalo pár koled a poté už honem na rozbalování dárečků.

V neděli jsme se probudili do sněhové nadílky. Sněžilo celou noc a celý den. Všechny stopy byly zaváté a my si museli cestu na vlak prošlapávat po kolena ve sněhu. Radši jsme tak zvolili druhou polovinu trasy po silnici než jít po poli se sněhem tak nejmíň po krk.

 

Na akci byla premiéra táborového videa.

Video

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/…galerie/171/

Něco málo o autorovi příspěvku

Pajdák
PajdákOddíl mi dal spoustu nových přátel, poznal jsem hodě lidí z různých sociálních vrstev a povídal si jak s vysoce postaveným ajťákem, tak i s řemeslníkem. Získal jsem důvěru ve své schopnosti a naučil se nové dovednosti. Oddíl mi stále přináší zábavu, ale i možnost dělat něco smysluplného dobrovolně, přestože výsledky se nedostaví za hodinu, ale za několik let.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..