Jako již každý rok i letos jsme odjeli na naši tradiční vánoční výpravu. Páteční večer se nesl v duchu dostaň se na ubytko, dej si véču a dobrou noc.

Druhý den ráno jsme po budíčku měli k snídani vánočku a čaj/kakao s marshmellouny. Následovalo přečtení kroniky a posdílení zážitků z listopadových akcí. Senioři řekli Juniorům, co zažili v Ostravě a Junioři řekli Seniorům, co zažili v NKčku. Když dočetl Kulda kroniku, otevřel obálku a chtěl ukázat ostatním, co je uvnitř. Našel uvnitř baterku do stroje, tak jsme ho rovnou zapojili. Byli jsme mimo civilizaci, a tak se nám složitě hledal signál. Nakonec se ho podařilo najít, stroj se spustil a přesunul nás do data 24.12. 1957. Do doby Vánoc našich babiček a dědečků. Čekaly nás společné staročeské vánoce propojené s našimi poutnickými.

Jakmile jsme se vrátili do společenské místnosti, čekala na nás babička s dědečkem, kteří toho měli spoustu na práci, chtěli si udělat hezké Vánoce a chtěli, abychom je prožili i my. A tak jsme se zapojili do příprav.

Dopoledne jsme měli možnost projít několika workshopy – výroba skřítka, svícínku, tvorba TOMáckého ubrousku, výroba ozdob na stromeček a výzdoby místnosti.

Odpoledne Senioři měli speciální úkol pro lesní agenty a Junioři donesli zvířátkům do lesa ovoce. po návratu obou skupin všichni společně byli venku a vyblbli se ve sněhu a koulovali se.

V podvečer jsme dokončovali přípravy ke štědrovečerní večeři – příprava salátu, punče, stromečku, stolu, cukroví. Zkrátka celková příprava.

Během večera jsme si společně vyzkoušely nějaké tradice – rozkrajování jablíčka, zdobení stromečku, zpívání koled, krmení zvířátek a pouštění lodiček. Usedli jsme společně ke stolu, Pytlák řekla proslov a přišel poutnický Jěžíšek.

V neděli dopoledne jsme se nasnídali, uklízeli  a balili. Odpoledne jsme bylina cestě do Prahy. Přjeli jsme na Hlavák, rozloučili se a tím vánočka skončila.

Děkujeme, že jste s námi strávili další rok a těšíme se, co nám přinese ten další. Užijte si poklidné svátky a Nový rok. Máme vás rádi.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *