Letošní večerní putování Prahou nebylo tolik zmrzlé, jak pamatujeme z jiných let, kdy jsme šli s vidinou horkého čaje co nejrychleji k cíli.

LRM 20191212 181706

Letos se na cestu vydalo celkem 7 dětí, 5 rodičů 1 vedoucí a nepostradatelná Jenůfka. Stanovišť nakonec bylo 12, jedno – to třinácté –  pro nedostatek lidí pořadatelé zrušili, ale my jsme nemohli zklamat, a tak jsme se po startu vydali rovnou k poslednímu stanovišti. Zkrátka stanovišť jsme nakonec prošli 13 a je jedno, že jsme to jedno stanoviště poctili svou přítomností hned dvakrát. Cesta byla aspoň pocitově delší, než bývá, ale to vůbec nebylo ke škodě.

LRM 20191212 183644

Potkat dobrého vojáka Švejka se jen tak nevidí. A paní Milerová také nemohla chybět. Ani král Karel čtvrtý. Dokonce jsme při narazili na vězně v pruhovaném “pyžamu” – tedy v dřívějším odění; dnes se ve věznicích nosí jiné.

Řekli jsme si něco o policistech/četnících, jak se jim říkalo třeba v minulém a předminulém století. U muzea Antonína Dvořáka jsme se setkali… s Antonínem Dvořákem, správně! Děti si určitě vzpomenou na další postavy našich dějin, které toho večera poznali.

LRM 20191212 192153

Na konci cesty nás opravdu čekal horký čaj a to i s tatrankou. Nastal čas vydat se domů, popřáli jsme si hezké svátky a vyrazili

LRM 20191212 174307

Něco málo o autorovi příspěvku

Vačice
VačiceCo mi oddíl dal? Ohromnou spoustu setkáních s lidmi všech povah, z nichž někteří jen oddílem proletěli, jiní zůstali dlouhý čas, dal mi možnost nahlédnou do jiných skupin i rodin, i možnost rozvinout se ve vymýšleni příběhů i písní a poznal jsem s nim mnoho míst, do kterých bych se bez něj nejspíš nedostal.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..