V rámci celostátní dobrovolnické akce 72 hodin pořádané Českou radou dětí a mládeže, které se pravidelně účastníme, jsme si pro desátý ročník projektu vyhlédli zanedbané a zchrátralé lavičky v Hostivařském lesoparku. Ty jsme na vlastní náklady renovovali buď kompletní výměnou dřeva, nebo obnovením barevného nátěru. Nakonec se nám podařilo zkultivovat celých devět laviček v různé míře. Někde chyběl kus betonu, takže nebylo možné přidělat opěradlo, jinde se povedla výměna kompletně.

S ohledem na opravdu vysokou cenu stavebního materiálu jsme zvolili řešení, kdy jsme koupili tenčí prkna na sezení a podepřeli je uprostřed. U jedné lavičky to nutné nebylo.

Pevně věříme, že lavičky potěší nejednoho návštěvníka lesoparku a najde v nich potěšení a klid v duši. K tomu jsme jejich okolí uklidili, aby se sedělo příjemně.

Za odměnu jse si opekli vuřty na nedalekém veřejném grilovišti, které vzniklo díky participativnímu rozpočtu Prahy 15.

Lavičky naleznete na této cestě:


1 komentář

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 14. 8. 2022 v 12:45

[…] s pestrou nabídkou programů.Mimo to se snažíme i o úpravu veřejného prostoru. Třeba opravou laviček, pomocí ve škole, či sázením záhonů u chodníků nebo vysazením stromu.Co se zatím […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *