Světlo Vašim krokům Poutníci, přátelé a spřízněné duše,

tak jako každý rok i letos se s Poutníky zapojíme do úžasného projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po deváté.

Kdykoliv během těchto 72 hodin (13.–16. října 2022) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

Co je cílem projektu

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Poutníci se letos chytají během říjnové schůzky na úklid okolí v Botičského parku kolem Poutnického stromu, který jsme sázeli v roce 2015. Zároveň chceme nejen Poutníky zapojit do výzvy 72 hodin bez plýtvání jídlem a 72 hodin třídím odpad. 

Více o akci najdete na https://www.72hodin.cz/

Mrkněte na video, kde jako oddíl v čele s Pajdákem vystupujeme

https://www.facebook.com/72hodin.cz/videos/1302170263943141

Kategorie: Blog Inspiruj se

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *