V rámci 72 hodin jsme na naší oddílové schůzce ve středu 12.10.2022 koukli na super video mapující uplynulých 10 let projektu, kde se mimo jiné i několikrát náš oddíl objevuje.

Poté jsme se přesunuli do parku, kde jsme si popovídali o třídění odpadu a proč a jak bychom neměli plýtvat jídlem. Diskuze byla velice živá a hodně podnětná, zapojili se úplně všichni. Na konci povídání jsme si ukázali takzvaný žížalí čaj, který vzniká tříděním bio odpadu do vermikompostéru. Tam se o odpad za pomocí dobé teploty žížalky postarají o zpracování a výsledkem je super hnojivo právě ve formě tekutiny a také perfektní zeminy, která je bohatá na živiny. V neposlední řadě jsme se vrhli na úklid parku za pomocí pytlů a rukavic.

Za schůzku jsme toho stihli opravdu hodně a proto jsme se odměnili, po umytí rukou, nejenom Měňáky, ale také návodem, co patří a nepatří do tříděného odpadu a papírovým medvídkem od organizátorů.

20221012 164720 20221012 174828 20221012 172954

 

Něco málo o autorovi příspěvku

Bláťa
BláťaNejvětší dar, kterým jsem byla obdařena za svou práci v oddíle, jsou opravdoví přátelé, kteří mě znají v mé přirozenosti a vím, že se o ně mohu vždy opřít a nikdy neupadnu.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..