Milí Poutníci,
letošní tábor bude o trochu jiný kvůli koronaviru, ale zas tak drasticky se nic měnit nebude. Určili jsme pár pravidel, která budeme vyžadovat, aby tábor proběhl se zvýšenými hygienickými nároky a zároveň to nebylo nesmyslné. Základ je, abychom byli co nejvíce izolováni od možného střetu s koronavirem. A ten se objevuje mimo tábor.

Příjezd a odjezd na tábor

Abychom předešli velkému a zbytečnému shlukování osob před klubovnou a v průběhu cesty, jakožto i omezili cestování na sraz pomocí hromadné dopravy, nabízíme možnost děti odvézt na tábor vlastním vozem a stejně tak si je vyzvednout v odjezdový den přímo na místě. Toto je možnost pro ty děti a jejich rodiče, kteří se z nějakého důvodu nechtějí /  nemohou účastnit srazu u klubovny ve Vršovicích. Vy, kdo tohoto chcete využít, ozvěte se nám prosím do 30. 6. na oddílový e-mail a domluvíme se na přesných podmínkách.

Průběh předávání dětí

 • Dítě doprovodí na sraz maximálně jeden rodinný příslušník. Není nutné, aby byl přítomen, ale dítě musí předat podepsanou bezinfekčnost s datem odjezdu a případné léky s informací o dávkování.
 • Rodičům i dětem budou před příchodem na sraz vydezinfikovány ruce. A to zejména před pozdravem zalomením ruky.
 • Doprovázející rodinný příslušník se bude na srazu zdržovat pouze na nezbytně nutnou dobu. Po předání dítěte, léků s informací o dávkování, zavazadel a podepsané bezinfekčnosti sraz opouští.
 • Dítě je při předávce změřeno bezkontaktním teploměrem a je zkontrolováno, zda netrpí příznaky koronavirového onemocnění (suchý kašel, únava, teplota, … Vážně raději počkejte den dva a nevozte nám děti, které nejsou zcela fit. Budeme na to brát ohled.).

Seznam vybavení navíc

To nejdůležitější na začátek. Máme pár věcí, které vás prosíme, abyste si vzali. Jedná se o věci související s koronavirem, ale i ty, které budou důležité pro to, abyste si tábor užili jak se patří! Na části z nich se podílel i Willy Wonka. Přibalte s sebou:

 • 2x malé ručníky na ruce
 • 1x bavlněná rouška 
 • 1x prodyšný pytel na špinavé prádlo
 • (Rouška a ručníky a musí být viditelně podepsané).

  Další změny

  • Ačkoli je lékařský posudek platný 2 roky, s ohledem na současnou situaci budeme vyžadovat posudek vystavený v roce 2020.
  • Je třeba při předání dítěte odevzdat zákoným zástupcem podepsané nově upravené potvrzení o bezinfekčnosti dítěte, které není starší než 24 hodin před srazem.

  Návštěvní den

  Vzhledem k nastalé situaci je třeba zavést taková opatření, která minimalizují možnost přenosu nákazy do místa tábořiště v co nejvyšší možné míře. Víme, jakou hodnotu má návštěvní den pro rodiče, děti i vedoucí, ale v rámci opatření, která zavádíme pro bezpečnost dětí i nás, se letos návštěvní den rodičů v tábořišti konat nebude. Vidíme to jako velké riziko, které by souviselo s příjezdem několika desítek osob do bezpečného místa tábořiště mimo civilizaci. Pro nás je to bohužel nezbytné opatření, které nás i vzhledem ke vřelým vztahům mezi vedoucími a rodiči velmi mrzí.

  Nicméně se nebráníme náhradnímu setkání při jakékoliv jiné příležitosti. Od začátku školního roku plánujeme obnovit tradici setkání oddílu Poutníci a kamarádů, bude řada akcí otevřených pro veřejnost apod. Na letním táboře však zatím ponecháme táborovou louku pouze pro členy oddílu, kteří jedou coby táborníci. V případě dotazů kontaktujte prosím Opičáka, nebo Báru, rádi si s vámi o tom popovídáme.

  Willy Wonka navíc píše

  Drahá dítka,
  jak je mým zvykem, mám pro vás velké překvapení. Avšak co by to bylo za překvapení, kdybych vám ho řekl takto od začátku. Nebo zvěstoval chcete-li. Máte se na co těšit. Bude to let do výšek a dálek, o kterých se vám ani nesnilo. Stejně tak jako ponoření se do příběhů, které spolu zajisté zažijeme. Na sraz na tábor si tedy každý mimo standardního vybavení, co každý Poutník zná, přineste separé jeden cestovní kufřík libovolné velikosti. Může vypadat třeba takto:

  Ale i takto:

  Záleží opravdu jen a pouze na tvém vytříbeném vkusu. já kupříkladu tvrdím, že čím větší, tím lepší. A čím starší, tím to je více hipsterské – a že já jsem pořádný hipster.

  Nu a v tom kufříku mějte všechny tyto položky:

  • Blílé tričko (budeme barvit)

  • Sluneční brýle

  • Plavky

  • Plážový ručník

  • Kartáček na zuby a pastu

  • Poutnický zápisník a pisátko

  • Svačinu na cestu (bude dlouhá)

  • Plyšáka

  Věřte, že jsme si dali náročnou práci s mapováním rizik a jejich maximální snížení. Výše uvedené je zejména na vás a prosíme o co nejvtší součinnost. Zbytek jsou věci jako častější dezinfikování povrchů, úpravy tras puťáků, převlečení oblečení zásobovače, komplet předělání odjezdového dne co do programové části atp.


  Společně to zvládneme!


  Pro více informací kontaktujte Opičáka, nebo Báru.


  Těšíme se na všechny. Už je to za pár. 🙂


  0 komentářů

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..