Milí Poutníci,
letošní tábor bude podobně jako minulý o trochu jiný kvůli koronaviru, ale zas tak drasticky se nic měnit nebude. Určili jsme pár pravidel, která budeme vyžadovat, aby tábor proběhl se zvýšenými hygienickými nároky a zároveň to nebylo nesmyslné. Základ je, abychom byli co nejvíce izolováni od možného střetu s koronavirem. A ten se objevuje mimo tábor.

Příjezd a odjezd na tábor

Průběh předávání dětí

 • Sraz je před budovou na Nádraží Vršovice.
 • Dítě doprovodí na sraz maximálně jeden rodinný příslušník. Není nutné, aby byl přítomen, ale dítě musí předat podepsanou bezinfekčnost s datem odjezdu a případné léky s informací o dávkování.
 • Rodičům i dětem budou před příchodem na sraz vydezinfikovány ruce. A to zejména před pozdravem zalomením ruky.
 • Doprovázející rodinný příslušník se bude na srazu zdržovat pouze na nezbytně nutnou dobu. Po předání dítěte, léků s informací o dávkování, zavazadel a podepsané bezinfekčnosti sraz opouští.
 • Dítě je při předávce změřeno bezkontaktním teploměrem a je zkontrolováno, zda netrpí příznaky koronavirového onemocnění (suchý kašel, únava, teplota, … Vážně raději počkejte den dva a nevozte nám děti, které nejsou zcela fit. Budeme na to brát ohled.).

Seznam vybavení navíc

To nejdůležitější na začátek. Máme pár věcí, které vás prosíme, abyste si vzali. Jedná se o věci související s koronavirem, ale i ty, které budou důležité pro to, abyste si tábor užili jak se patří! Přibalte s sebou:

 • 2x malé ručníky na ruce
 • 2x respirátor FFP2 či KN95 
 • 1x prodyšný pytel na špinavé prádlo
 • (Rouška a ručníky a musí být viditelně podepsané).

  Testování COVID

  Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):

  ✔️22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz),
  ✔️PCR test starý max. 7 dní,
  ✔️antigenní test starý max. 3 dny (přetestování každých 7 dní),
  ✔️samotest provedený na místě (přetestování každých 7 dní),
  ✔️potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování každých 7 dní),

  ✔️testovat se vůbec nebudou muset ti, co předloží doklad o prodělané nemoci nebo o očkování.


  U koho je nutné přetestování, prosíme o přibalení vlastního atg testu.

  Táborový kostým

  Na tábor si nezapomeňte vzít nástupový kostým – klobouk. Jakýkoli, který můžete obětovat – bude možnost si ho zkrášlovat.

  Pin na nástěnce Preschool Ideas / Nápady pro práci s dětmi / výrobky / DIY

  Myslivecký klobouk | PARTYON.cz

  Vyrob si sama - Papírový klobouk - Chytrá žena

  papírový klobouk - cylindr • Nabídka • Hledat.cz

  Návštěvní den

  Vzhledem k nastalé situaci je třeba zavést taková opatření, která minimalizují možnost přenosu nákazy do místa tábořiště v co nejvyšší možné míře. Víme, jakou hodnotu má návštěvní den pro rodiče, děti i vedoucí, ale v rámci opatření, která zavádíme pro bezpečnost dětí i nás, se letos návštěvní den rodičů v tábořišti konat nebude. Vidíme to jako velké riziko, které by souviselo s příjezdem několika desítek osob do bezpečného místa tábořiště mimo civilizaci. Pro nás je to bohužel nezbytné opatření, které nás i vzhledem ke vřelým vztahům mezi vedoucími a rodiči velmi mrzí.

  Nicméně se nebráníme náhradnímu setkání při jakékoliv jiné příležitosti. Od začátku školního roku plánujeme obnovit tradici setkání oddílu Poutníci a kamarádů, bude řada akcí otevřených pro veřejnost apod. Na letním táboře však zatím ponecháme táborovou louku pouze pro členy oddílu, kteří jedou coby táborníci. V případě dotazů kontaktujte prosím Opičáka, nebo Báru, rádi si s vámi o tom popovídáme.

  Slovo závěrem

  Věřte, že jsme si dali náročnou práci s mapováním rizik a jejich maximální snížení. Výše uvedené je zejména na vás a prosíme o co největší součinnost. Zbytek jsou věci jako častější dezinfikování povrchů, trasy puťáků atp.

  Společně to zvládneme!

  Pro více informací kontaktujte Opičáka, nebo Báru.

  Těšíme se na všechny. Už je to za pár. 🙂


  0 komentářů

  Napsat komentář

  Avatar placeholder

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *