Letní tábor Říše divů na motivy knihy Alenka v říši divů od Lewise Carrolla poměrně striktně kopíroval dějovou linii. Setkali jsme se tedy s mnoha postavami a díky vyčerpávající práci vypadaly jejich kostýmy opravdu věrohodně.

Během tábora bylo několik novinek. Vedle bibliostanu jsme měli i zkouškostan pro plnění oddílových zkoušek a Stezek a stan na úpravu vlastních klobouků, které jsme nosili na nástupy. Nechyběly ani rituály za splněné zkoušky a proběhl i iniciační rituál zahajující zbrusu novou Stezku Rádce. Z tradičních věcí nechyběly slavnostní ohně, puťáky (Senioři opět na koloběžkách), noční hlídky, super hry a koupání v zátoce.

Příběh Říše divů

Již během onlinového režimu jsme viděli na výpravách bílého králíka, který nás nakonec zavedl do nory, kterou jsme propadli do této pozoruhodné a podivné říše. Zjistili jsme, že ji ovládá zlá Srdcová královna spolu se svým oddaným vojevůdcem Ilosovičem Staynem. Ten měl armádu karet, které plnily jeho rozkazy.

Poddaní se Srdcové královny báli a netrpělivě očekávali den Nádherňajs, kdy proroctví v orákulu naznačovalo jistého vyvoleného, který zabije draka Tlachapouda jakožto symbol moci Srdcové královny a vláda připadne Bílé královně, její sestře.

Přes složité peripetie jsme pochopili minulost Říše divů, zachránili Kloboučníka a dokonce i celou říši divů, neboť každý z nás byl svým způsobem vyvoleným. Draka Tlachapouda pak porazila v tu chvíli nejtrénovanější z nás.

Čekala nás velká slavnost i s tanečními vystoupeními.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


1 komentář

Vedoucí a Rádci absolvovali Kydání hnoje - ODDÍL POUTNÍCI · 24. 5. 2022 v 22:52

[…] zatím, co se všechno dělo v minulém roce, zhodnotili online režim, reflektovali jsme tábor a vrhli se do příprav dalšího roku či dalších […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..