Letní tábor Říše divů na motivy knihy Alenka v říši divů od Lewise Carrolla poměrně striktně kopíroval dějovou linii. Setkali jsme se tedy s mnoha postavami a díky vyčerpávající práci vypadaly jejich kostýmy opravdu věrohodně.

Během tábora bylo několik novinek. Vedle bibliostanu jsme měli i zkouškostan pro plnění oddílových zkoušek a Stezek a stan na úpravu vlastních klobouků, které jsme nosili na nástupy. Nechyběly ani rituály za splněné zkoušky a proběhl i iniciační rituál zahajující zbrusu novou Stezku Rádce. Z tradičních věcí nechyběly slavnostní ohně, puťáky (Senioři opět na koloběžkách), noční hlídky, super hry a koupání v zátoce.

Příběh Říše divů

Již během onlinového režimu jsme viděli na výpravách bílého králíka, který nás nakonec zavedl do nory, kterou jsme propadli do této pozoruhodné a podivné říše. Zjistili jsme, že ji ovládá zlá Srdcová královna spolu se svým oddaným vojevůdcem Ilosovičem Staynem. Ten měl armádu karet, které plnily jeho rozkazy.

Poddaní se Srdcové královny báli a netrpělivě očekávali den Nádherňajs, kdy proroctví v orákulu naznačovalo jistého vyvoleného, který zabije draka Tlachapouda jakožto symbol moci Srdcové královny a vláda připadne Bílé královně, její sestře.

Přes složité peripetie jsme pochopili minulost Říše divů, zachránili Kloboučníka a dokonce i celou říši divů, neboť každý z nás byl svým způsobem vyvoleným. Draka Tlachapouda pak porazila v tu chvíli nejtrénovanější z nás.

Čekala nás velká slavnost i s tanečními vystoupeními.


1 komentář

Vedoucí a Rádci absolvovali Kydání hnoje - ODDÍL POUTNÍCI · 24. 5. 2022 v 22:52

[…] zatím, co se všechno dělo v minulém roce, zhodnotili online režim, reflektovali jsme tábor a vrhli se do příprav dalšího roku či dalších […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *