Mobily na táborech používáme výjimečně. Sem tam se objeví nějaký program, kde to má smysl (například letterboxing, kde je cesta postupně odkrývána pomocí QR kódů, orientace na mapách v telefonu, geocaching apod.), ale rozhodně mobilní a ani jiné elektronické technologie nedominují.

Ne že by nám tyto věci byly cizí, ale uvědomujeme si, že méně je někdy více. Překvapivější a zároveň pedagogicky zajímavější program jsme schopni udělat lépe “real”.

Pokud dítě chce zavolat rodičům, lze se na tom domluvit individuálně tak, aby to nerušilo. Ale na táborach máme klasickou poštu a zavolání se stalo v minulosti jen párkrát a ty důvody rozhodně nebyly kvůli stesku. Zkrátka to jde. I skoro 40 let po vynálezu mobilního telefonu.

Jak jsou na tom ostatní

Bez názvu
Bez názvu2

Zdroj dat – výsledky šetření ČRDM. Více informací na Adam.cz

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..