Na vánoční výpravu jsme se vydali do Mukařova. Bydleli jsme v bývalé škole s velkou kuchyní, tělocvičnou i jídelnou. To vše měl Willy Wonka v nebeském sále. Zaúkoloval nás s pomocí při výrobě cukových pusinek, bramborového salátu, úřípravě vánočního stromku, ozdobiček, ale i cukrové vaty.

Neminuly nás oblíbené tradice jako pouštění lodiček, rozkrajování jablek, nebo obdarovávání se a jezení štědrovečerní večeře. Tradice, kterou jsme neznali, byla pomazání medem, abychom měli další rok štěstí a lásku. Willy Wonka nás pěkně namazal!

Taktéž jsme se učili etiketě

Na toho, kdo splnil všechny úkoly v čokoládovně a stal se tak zaměstnancem měsíce, čekalo překvapení. Wonkova čokoládová kavárnička, kde jsme ochutnali minimarshmallowny s kakaem. Krásně v něm bobtnají.

Během soboty prošli Korbič, Řízek a dodatečně Koza iniciačním rituálem rádce. Šli (v dešti a sněhu) na stezku Rádce, kde si měli ujasnit, co pro ně rádcovství znamená a co chtějí dělat. Proč vlastně přijali tuto roli a co to znamená. Když se vraceli, čekal na ně zbytek oddílu, kterému to vše hrdě prezentovali.

Nechybělo ani divadlo s vánoční tématikou

Největší dar obdržel Will Wonka

A nalezl v něm jednu lentilku. Měl obrovskou radost!

Střípky z výpravy videem

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..