S Opičákem (pedagog, hlavas oddílu) se zamýšlíme: Proč dělat online program? Jak ho seskládat tak, aby si z něj děti něco odnesly? Aktivity synchronní (videocall) a nesynchronní (úkoly pro děti). Epizoda je protkána i konkrétní tipy na program a především spoustou inspirace, ke které je mnoho zdrojů:

Inspiruj se i jinými mládežnickými organizacemi!


Oddíl Poutníci: https://oddilpoutnici.cz/inspiruj-se/ & sdílený dokument & #koronachallenge Facebook skupiny: Spřátelené oddíly & SkautFórum & Tomíci na síti & Pionýři & další

Pedagogické zdroje: Otevřené vzdělávání & EduIn & Mít kam jít (DDM)

Inspirace organizací: Hořcová výzva (ATOM)Buď ideální (Pionýr) & Nalož si! (ATOM) & Skauti Evropy  Další inspirace: Koronténa (Desiatka, SLovensko), Skautské výzvy pro Světlušky v době COVID-19, Skautský TODO list30denní výzvaSkautské úlohyBoj proti koronavirusu a nude, (COVID)AM ZE SEBECOVID-19 (výzvy pro junáky vlčata a světlušky), COVID-19 (výzvy pro skauty a skautky), Hot16challenge2 (rapuj o čemkoli a pošli nominaci dalším 3 lidem)

Další zdroje (např. všechny oficiální od Junáka) budou přiloženy u dalších epizod tento týden.

Všechny ostatní podcasty Levithia (SkautAppka) si můžete přehrát ZDE.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


2 komentáře

Pajdák · 26. 10. 2020 v 16:40

Tohle je moc pěkný rozhovor. Jak se nad tím zamýšlíš, jak o tom přemýšlíš…
Opičáku, fakt dobrý.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..