Děkujeme rodičům za podnětný dotaz ohledně podmínky odjet alespoň 4 výpravy k účasti na tábor. Tuto podmínku jsme se rozhodli zachovat, protože i skrze webkamery do jisté míry jsme schopni s dětmi navázat kontakt a podporovat dobré vztahy mezi dětmi. Zkrátka oddíl musí jet i online a jde o to být součástí. Být Poutník.

Zároveň si uvědomujeme náročnost online prostředí, a tak k tomuto přidáváme i jednodenky jakožto “zápočet” do této podmínky. Takovou jednodenkou se myslí například Mikuláš teď v sobotu, Večerní hra po Praze 17. 12., Putování za vánoční vločkou atd. A samozřejmě online a offline výpravy.

Nikdo neví, co přinese jaro a korona, ale členové oddílu, tedy Poutníci jsou v oddíle, aby byli součástí, aby se viděli, něco spolu zažívali atd. Jednorázové tábory nepořádáme. Věříme, že soustavná celoroční činnost rozvíjí osobnost člověka. A víme, že to platí zejména u dětí – pravidelnost, řád, své místo ve světě a pevná přátelství jsou to, co budujeme. A to za 14 dnů a jeden víkend do roka nejde. 🙂

Věříme, že všichni Poutníci se zúčastní maxima toho, co zvládnou a chtějí. To znamená, že odjet 4 výpravy offline či online (případně to doplnit offline jednodenkami) není problém zvládnout.

Budeme se na všechny moc těšit.

Vedoucí Poutníků

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..