Díky investorovi (Městská část Praha 10) proběhla náročná rekonstrukce oddílové i Neobyčejné klubovny. Během prací nastaly různé nečekané komplikace, a tak se z původně plánovaného otevření na konci letních prázdnin v roce 2021 posunul termín na leden 2022.

Neobyčejná klubovna

SOUČASNOST
PŮVODNÍ STAV

Oddílová klubovna

Dvorek

SOUČASNOST
PŮVODNÍ STAV

Důvodem rekonstrukce byly vlhké a plísní prolezlé stěny, se kterými jsme bojovali prakticky od začátku našeho působení v klubovnách. Poslední roky nás však v oddílové klubovně postihly situace, které přidaly k tíživému stavu klubovny. Jednalo se o vytopení vodou po ucpání odtoků, jindy zase o vytopení doslova zespodu kvůli ucpané kanalizaci pod domem. V Neobyčejné klubovně voda prosakovala skrz stěny a vzlínáním se dostala skoro až ke stropu. Všudypřítomný zápach byl jasným indikátorem špatného stavu objektu. Naštěstí se nám skrz několik techniků a dalších úředníků z městské části podařilo získat podporu pro rekonstrukci objektu ve vlastnictví MČ Praha 10. Jinými slovy: Voda tekla do baráku a soustavně ho tak ničila. Majitel se rozhodl objekt opravit.

Během rekonstrukce nás potkalo stěhování na utajenou lokaci, kde přečkaly největší kusy nábytku po celou dobu zcela zdarma (děkujeme našemu oddílovému patronovi Mylunovi). Oddílová klubovna a kostymérna se naopak díky dětem přestěhovala bleskurychle o patro výš do vypůjčeného bytu. Zároveň jsme museli zlikvidovat veškeré úpravy jako kryty na rohy, policový systém a jiné vychytávky.

Při sanaci pochopitelně zmizely veškeré malby. V Neobyčejné klubovně se jednalo o velkou barevnou malbu na zadní stěně, jejíž autorkou byla umělkyně a bývalá vedoucí Martina Vondrová. V oddílové klubovně šlo o znaky celoročních her a velkoformátovou malbu stromu s březovými lístky od Bebiny a Efy. Oddílovou klubovnu máme kvůli předstěně nyní o něco užší.

Po celou dobu rekonstrukcí kluboven jsme se na schůzkách scházeli venku, či navštívili prostory spřátelených neziskovek nebo třeba Imaginárium. Na poslední schůzce jsme stěhovali z propůjčeného bytu uschované věci zpět do kluboven, které jsme mohli poprvé vidět v novém.

Co bude následovat

Bohužel v Neobyčejné klubovně řešíme ještě problém s vytápěním. Museli jsme sehnat topenáře, který opravil prasklou trubku a ve středu by se měl přijít podívat servis kotle, který nám protéká. Oddílová klubovna je nastěhovaná a již příští středu proběhne po dlouhé době schůzka v zcela nové klubovně. Ještě nás čeká velká práce s výzdobou, malováním a jinými věcmi, na které se už moc těšíme. Je to ta kreativní a zábavná třešnička na konec. Nápady na úpravu sbíráme. Pokud vás něco napadá, sem s tím.

Jak se zapojit

Pokud nám chcete pomoci, budeme moc rádi. Ozvěte se nejlépe na oddílový e-mail a rádi se s vámi domluvíme na tom, co by bylo nejlepší. Určitě však víme již nyní, že oceníme pomoc v těchto oblastech:

  • Rozdáváme kostýmy k vyprání a návratu zpět
  • Umývání prachu, úklidy místností
  • Materiální výpomoc (nejspíš nám chybí specifická skříň, dřevěné skládací židle do Neobyčejné klubovny a další věci)
  • Výpomoc s nastěhováním kostymérny a tříděním materiálu po vyprání kostýmů
  • Malování klubovny (nástěnné malby, nikoli malování ploch)
  • Finanční pomoc (můžeme se domluvit na konkrétním využití daru, na alokaci do rezerv či k volnému použití)
  • Možnost zapojit se do týmu spravujícího Neobyčejnou klubovnu a ovlivnit tak, co se v ní bude dít
  • Profesionální nafocení klubovny (nejlépe 360° ala Google Streetview)
  • Další možnosti dle domluvy

Perlička na závěr

Nějaký chudáček nám už stihnul posprejovat zcela novou fasádu. Věc jsme oznámili na policii.


2 komentáře

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 14. 8. 2022 v 12:45

[…] televizi. I díky tomuto soustavnému sebeprezentování se se podařilo přesvědčit město, aby zrekonstruovalo vlastní objekt, ve kterém máme klubovny za milionové částky.Web vykazuje díky dobře […]

Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu – vOPičín · 8. 10. 2022 v 16:27

[…] I díky tomuto soustavnému sebeprezentování se se podařilo přesvědčit město, aby zrekonstruovalo vlastní objekt, ve kterém máme klubovny za milionové částky.Web vykazuje díky dobře […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *