Poslední listopadová schůzka byla speciální! Místo Grébovky, která už od začátku školního roku zaskakuje za naši klubovnu, jsme se sešli na Pavláku a odtamtud vyrazili metrem do Holešovické tržnice. Proč? No přece navštívit jedinečnou výstavu bratří Formanů, Imaginárium.

Divadlo bratří Formanů připravilo skvělou výstavu, kterou si užijí děti i dospěláci. Není to totiž statická podívaná, ale živá instalace, která okouzluje hravým i tajuplným divadelním a výtvarným světem.

IMAGINÁRIEM nás nejprve provedl „pan krotitel“, abychom si ho následně naplno užili i sami. A my objevili různá
překvapení, zákoutí, dobrodružná setkání a příběhy, zakleté v divadelních dekoracích, loutkách, fotografiích, objektech, hračkách, vynálezech, „hejblatech“ a interaktivních předmětech.   

Někteří pro ostatní připravili představení s marionetami, někteří s maňásky, jiní natočili krátký animovaný film. Zahráli jsme si různé hry, vyřešili zapeklitou hádanku a prohlídli celou sbírku „hybohledů“, která je tedy úctyhodná. 

Moc jsme si tuhle speciální schůzku užili – ani se nám nechtělo domů 🙂 A výstavu vřele doporučujeme dál. Imaginárium najdete v Hale č. 17 v Pražské tržnici v Holešovicích. 

Fotky mluví za vše 🙂

Krátkometrážní film (autor: Firefox a Kámo)


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *