Oddíl Poutníci nyní spadá pod Asociaci turistických oddílů mládeže, zkráceně TOM. Ohledně přechodu k tomíkům jsme vedli diskuze několik let a rozhodli jsme se takto jednohlasně. Nový samostatný pobočný spolek, který jsme založili nese název Asociace TOM ČR, TOM 21009 Poutníci a nese IČ 09481389. Více se o Asociaci TOM dozvíte ZDE.

Jedeme v TOM společně

Důvodů je celá řada. Od vlastní spolkové chaty, kde budeme mít levnější ubytování, přes pořádání akcí pro teenagery, přes řadu vzdělávacích kurzů, kam budeme mít přístup, podporu vedoucích nejen v době koronakrize, po vlastní spolkový časopis Tomík pro všechny, nově vznikající mezioddílovou půjčovnu materiálu, účetní program na míru pro všechny členy.

Rozloučení a poděkování

Loučíme se s Mladými ochránci přírody, tiskneme pravici a děkujeme za desetiletou spolupráci. Taktéž děkujeme za dlouhodobou podporu a pomoc v začátcích oddílu i po celou dobu průběhu pobočnému spolku MOP, Tuláci a zejména pak Berunovi, který držel dobrý dohled nad legislativou a hospodařením. Jedním slovem: DĚKUJEME. Těšíme se na jakoukoli další spolupráci, byť vstupujeme formálně pod TOM.

 

a tom logo

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..