Proběhl již devátý ročník Poutnického Top Gearu.

Letošní ročník přinesl opět nové stroje, ale k vidění byly i osvědčené klasiky. Jako velká věc se jevil nafukovací kajak, kde Blesk dokázal využít nového princpiu pohybu, a tak chybí už jen podzemní cesta a cesta vzdušným způsobem.

Dále pak k vidění byly skákací boty a tlačení kárky ve dvojici Pajdák + Eva, co existuje.

Opičákovi s Májou někdo rozmlátil v devět večer vozítko, a tak neurazilo ani metr na závodní trase. O to větší dobrodružství byl jeho transport vlakem a přes servisní lávku přes koleje. Náhradním řešením byla cesta vlakem spolu s Pěnkavou, kde náhodní kolemjdoucí a spolucestující tahali kartičky, které vybrali další směr. Šlo tedy zatím o nejdelší trasu do Zátoky pláňat čítající bezmála 330 km s průjezdem v Ústí nad Orlicí.

Bebina s Bláťou vsadily na bolavé hýždě, a tak jeli díky vynálezu pana Jedlíka na elektrokolech.

Myšák s Davím z oddílu UFO nenechali svou lásku k cyklistice vniveč. Svá sedla dali na nejnižší polohu a přehodili na celou cestu převod 1:1.

Pampeliška to vzal na dámičku v kostýmu a na dámském kole značky Favorit se pekl až do konce jako kuřátko v troubě.

Vojta překonal dosavadní nedokončenou Žwejkalovu cestu z roku 2013 na in-line bruslích a skutečně dojel až do cíle.

Nikdo nedorazil letos po půlnoci a tradičně jsme sežrali své cheeseburgery.

 

Jednotlivé starty

  • Středa 2. 6. 2021 – 16:00 – Blesk – nafukovací dvojkajak
  • Pátek, 18:00 Pajdák a Eva, co existuje – skákací boty + kárka Pátek, 21:00
  • Opičák, Mája – sněžnice + pojízdný jídelní a nápojový servis.
  • Sobota, 6:00 Daví a Myšák: cyklisté na kašpárka (sedlo na nejnižší poloze) a s převodem 1:
  • Sobota, časně z rána dle pohybu Opa a Máji (Potkali se u Kolína) Pěnkava: pěšky + veřejnou dopravou jako dáma z 19./20. století
  • Sobota, 9:00 Vojta: in-line brusle
  • Sobota v 9:00 BBBčka bez jednoho B – pohon vlastní na dvou kolech s pomocí vynálezu pana Štefana Aniána Jedlíka
  • Sobota, 9:47 Pampeliška: dámské kolo Favorit

 

Poutnický Top Gear je recesistický závod, který pořádáme již od roku 2013. Za svoji existenci se na něm vystřídalo neskutečně dementních 31 dopravních prostředků či stylů. Jedná se o tradiční předzahájení tábora v podobě závodu pro vedoucí a členy Kmene. K akci se mohou připojit i oddíláci z přátel oddílu Poutníci.
Jde o to co nejoriginálnějším dopravním prostředkem dorazit, nebo se alespoň o to pokusit, od obchoďku v Hostivaři do Zátoky pláňat, kde je náš tábor.
Závod byl inspirován americkým televizním seriálem Top Gear a vznikl jako spontánní nápad Opičáka a Bláti v podobě jízdy do Zátoky pláňat na dětských skládacích koloběžkách se svítícími kolečky. Tehdejším zbylým vedoucím, Hugovi, Žwejkalovi, Michalovi a Yellenovi, se myšlenka na poradě s bohatým občerstvením u Žwejkala ve Strašnicích tak zalíbila, že se k závodu připojili se svými dopravními prostředky. Poutnický Top Gear byl tedy založen.
top gear 21 046 top gear 21 056 top gear 21 061 top gear 21 064 top gear 21 066 top gear 21 068 top gear 21 080 top gear 21 084 top gear 21 093 top gear 21 013 top gear 21 040 top gear 21 045
Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


1 komentář

Jubilejní 10. ročník recesistického závodu Poutnický Top Gear byl extrémní - ODDÍL POUTNÍCI · 12. 6. 2022 v 13:35

[…] rekord v dosažení nejvzdálenějšího místa od Mekáče. Zatím drží rekord pokořený na minulém ročníku sestava Pěnkava, Fčela, Opičák s úctyhodnými 155 kilometry, které museli odsedět ve vlaku, […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..