Startovní listina 2022 (jubilejní 10. ročník)
Cíl: 4. 6. 2022 u závory Zátoky pláňat

topgear 22
Dámy a pánové, kamarádi, vedoucí, Kmeňáci, fanoušci, obdivovatelé a hateři,

je to tady! Registrace na jubilejní již desátý ročník velkolepého recesistického závodu Poutnický Top Gear byly právě spuštěny.

Tribuny se rychle plní, závodníci se hlásí, vozítka se oprav(š)ují či shání. Poslední technické úpravy typu propíchni si duši, přetrhni řetěz, uvaž si na záda pytel cementu či sundej boty finišují. A už se vyráží. Závodníci startují jeden za druhým závratnou rychlostí nepřesahující jednotky kilometrů v hodině a zdolávají osmdesátikilometrovou trasu bez kapky vody vedoucí rozpálenými silnicemi mezi poli bez stínítek v podobě stromů. A už je to tady, první karambol, pět vysypaných vozítek, jeden zničený běžec a tři letadla ryjící čumákem v hlíně (…)!

Tak nějak může vypadat reportáž z tohoto velkolepého závodu plného útrap, bolesti, slz, krve i pocitů zmaru, které zažene zmačkaný cheeseburger, který si závodníci dovezou v propocené kapse do cíle. Chceš být u toho? Blbá otázka. Chceš! Přihlas se do jedinečného závodu, který ve světě zkrátka nemá obdoby. Přihlas se, sežeň vozítko, vem s sebou klidně parťáka a jdi na to.

Nahlášení do 30. 5. 2022 na mail info@oddilpoutnici.cz či jinak Opičákovi

Jak závodníci vyrazí:

Fčela a Opičák (trakař), čas startu bude upřesněn

Blesk (jednokolka), čas startu bude upřesněn

Vojta mafián (asi kolečkové brusle, tentokrát s maličkými kolečky), čas startu bude upřesněn

Viky a Koza (stopování), čas startu bude upřesněn

David Buriánek (jednokolka), čas startu bude upřesněn

  Profily závodníků roku 2022

  Jan Blesk Doubrava
  blask tg 22
  Blesk: Otrlý závodník, který absolvoval již několik ročníků Poutnického Top Gearu nezaleknuv se podomácky navařeného čtyřcyklu ni pádlování na nafukovací bárce proti proudu dravého potoku Botiče, odhodlán jest namlátiti si palici svou na vozidle jednokolka zvaném. Papírovou přilbou život svůj chrániti odhodlán a bez chráničů na jakousi tyč prapodivnou ke kolu přimontovanou dosazen bude a do pláňat zátoky dostati se snažiti se bude. Milosrdno budiž samo Nebe jemu.
  Fčela a Opičák
  maja op topgear 22 e1650974796100
  Opičák inspirován hůlčičkou, která mířila z rukou soudobého (p)rezidenta ve Vladislavském sále na tou dobou ještě krátce setrvávajícího premiéra a člena jedné společenské strany, která svým názvem uznává vládu lidu, vyrazí spolu s Fčelou do Keblova způsobem značně neobvyklým. Jali se chopit podobně jako v Otčenáškově tramvaji držadlo nikoli v tramvaji, ale trakařské, aby se dotlačili do cílové rovinky. Nutno podotknout, že s sebou mají v plánu vézt řadu černých pasažérů v podobě červotočů, kterými je trakař prolezlý skrz na povrch.

  Viky a Koza

  stop viky koza
  Zcela nová dvojice závodníků, která byla za poslední roky neschopná či líná se přihlásit (není nám známo, možná bylo na vině úmrtí řezané rostliny z Valentýna 2005 a řešení jejího posledního odpočinku), se letos odhodlala vyrazit na závod dopravním prostředkem zvaný stop. Ačkoli někteří závodníci v minulosti stopování již využili, nikdo se neodhodlal k dostopování celé cesty od Mekáče v Hostivaři až do Zátoky pláňat. Jsme zvědavi, zda se jim skutečně podaří stopnout někoho, kdo je sveze až k závoře, nebo třeba ke kašně ve Vlašimi, aby si udělali selfie ve chvíli, kdy jsou tam zákazy vjezdu. Dobrodružství může skýtat i stop v podobě stopování bagrů, kamionů, letadel, poonorek či závodních oslů. Každopádně věříme, že na své kukuče vyzařující mládí zlákají nejednoho šoféra.

  David Buriánek

  dan
  David Buriánek, po vzoru svého dávného předka z řad nejlepších československých komiků, chtěl být středem pozornosti. Bohužel však jeho vtípkům přes neustále nasazený respirátor nikdo nepozuměl, a tak si vzpomněl na to, že jeho praprapranevímkolikprapředek byl také skvělým mimem. Začal máchat rukama a lidé se smáli. Od toho byl už jen krůček k tomu, aby své vystoupení doplnil o míčky, se kterými žongloval a posléze, aby toho nebylo málo a lidi nezačal nudit, počal jezdit do toho všeho na jednokolce. Jeho účastí na akci Poutnický Top Gear se chystá rozšířit své varieté na celý Středočeský kraj. Jako úvod k jeho velkolepému galavystoupení čekáme pořádné entrée!
  burianek
  Právě jsme obdrželi zprávu, že pan David nespoléhá na své hyperschopnosti ovládnout veřejnou dopravu tak, aby se dostal z Jablonce do Prahy a zároveň narazil na problém nejtěžší, a to na "rodinné důvody". Tím pádem Blesk ztratil konkurenta a má možnost do Zátoky pláňat dorazit na jednokolce jako první závodník za celou dobu pořádání akce Poutnický Top Gear.

  pout top gear whitePoutnický Top Gear je recesistický závod, který pořádáme již od roku 2013. Za svoji existenci se na něm vystřídalo neskutečně dementních 33 dopravních prostředků či stylů. Jedná se o tradiční předzahájení tábora v podobě závodu pro vedoucí a členy Kmene. K akci se mohou připojit i oddíláci z přátel oddílu Poutníci.

   
  Více informací u garanta akce na info@oddilpoutnici.cz.

  Sleduj závod Poutnický Top Gear real-time!

  VŠECHNY

  NAJDETE NA FB SKUPINĚ POUTNÍCI ONLINE.

  top gear 15 017 e1551484121761
  dscf2344

  O co jde?

  Jde o to co nejoriginálnějším dopravním prostředkem dorazit, nebo se alespoň o to pokusit, od obchoďku v Hostivaři do Zátoky pláňat, kde je náš tábor. 

  Závod byl inspirován americkým televizním seriálem Top Gear a vznikl jako spontánní nápad Opičáka a Bláti v podobě jízdy do Zátoky pláňat na dětských skládacích koloběžkách se svítícími kolečky. Tehdejším zbylým vedoucím, Hugovi, Žwejkalovi, Michalovi a Yellenovi, se myšlenka na poradě s bohatým občerstvením u Žwejkala ve Strašnicích tak zalíbila, že se k závodu připojili se svými dopravními prostředky. Poutnický Top Gear byl tedy založen.

  1. Před startem si musím koupit cheeseburgra či jiný humáč v Mekáči v OC Hostivař a dovést/donést ho i s účtenkou do Zátoky.
  2. Musím se cestou zastavit u kašny na náměstí ve Vlašimi a vyfotit se jako důkaz.
  3. Budu podávat informace, kde se právě nachází alespoň jednou za 3 hodiny vybranému jezdci (anebo určím jinak, např. Facebook atp.)
  4. Pokud jsem dohodnutý vedoucí, kterému chodí zprávy o někom jiném, a za cca 2 hodiny neobdržím zprávu, zjišťuji, co se děje bez ohledu na situaci v závodě.
  5. Pořizuji fotky, videa a zaznamenávám zajímavé okamžiky ze své cesty.
  6. Pokud to není nezbytně nutné, nejezdím po silnicích I. třídy či dálnicích a jiných frekventovaných tazích.
  7. Nejezdím nebezpečně a nehrnu se do riskantních věcí (zejména hlavní silnice ve tmě bez osvětlení).
  8. V noci je vhodné vyhýbat se na silnicím, pokud to jinak není nutné, musím mít reflexní vestu a světlo.
  9. Cíl je vždy v předem určené datum u závory tábora ve 21:00. Závora je zde.
  10. Účast je možná jen pro Kmeňáky. Anebo pro ty, kteří čekají na Tajný bod. V případě dohody se může účastnit i přítel oddílu pocházející z jiného oddílu. Alespoň jeden člen Poutníků však musí znát alespoň vedoucího týmu osobně.
  11. Osoby pod 18 let pojedou vždy s vedoucím či s podpisem rodiče souhlasícím s účastí.
  12. Vedoucího si shání Kmeňáci sami.
  1. cesta vlakem, kde spoj, vystoupení a chůzi určovali losem kolemjdoucí a spolucestující
  2. servisní vozík s grilem, jídlem a pitím s prodejem kolemjdoucím (vandal ho zničil ještě před startem v úkrytu)
  3. dvojkajak (dojel s tím, že se většinou nesl složený, ale plul na Hostivařské přehradě, kouskem Sázavy a po Sedlickém potoce)
  4. elektrokolo (dojelo)
  5. skákací boty (42 km)
  6. kárka (dojela)
  7. kolo na nejlehčí převod a sedlo úplně dole (dojelo)
  8. na všem a zároveň na ničem, aneb co nejvíce prostředků a stylů (dojelo 35 stylů)
  9. motorka (dojela)
  10. kolo s přívěsem (dojelo)
  11. šlapací čtyřkolka bez šlapek (ujela 52 km) 
  12. dřevěná táborová koloběžka domácí výroby (nedojela)
  13. chůze s vysavačem (22 km)
  14. skákací tyč (513 metrů)
  15. podpažní berle (5 km)
  16. šlapací vozítko (dojelo s kompletní výměnou koleček)
  17. dvojkolo (dojelo)
  18. skládací dětská koloběžka (30 km, podruhé 10 km)
  19. dětská plastová koloběžka (asi 2 kilometry a pak se rozpadla)
  20. autobus (dojel)
  21. kočárek (dojel s upadajícíma kolečkama do osmičky)
  22. nohy (70 km, podruhé došly)
  23. longboard (30 km, podruhé 30 km)
  24. nákupní vozík (30 km)
  25. dětské odrážedlo (2 km a podruhé 6 km)
  26. vlak (dojel)
  27. invalidní vozík (ujel 68 km)
  28. skútr (dojel, podruhé zůstal stát v dešti a už se nehnul)
  29. kolečkové brusle (cca 40 km, podruhé 30 km, potřetí dojely)
  30. auto (dojelo)
  31. kolo (dojelo)
  32. koloběžky pro dospělé (dojely)
  33. létající košťata v kombinaci s koloběžkami (33 km)
  img 20180609 151412
  img 20180609 093257 burst20

  Proběhlé ročníky

  Zápis

  Blesk (nafukovací dvojkajak), Pajdák + Eva (skákací boty a kárka), Opičák + Mája + Pěnkava (vlakem s tím, že směr a vzdálenost určují náhodně spolucestující), Daví + Myšák (kolo se sedlem na nejnižší poloze a s převodem 1:1), Vojta (in-line brusle), Bláťa + Bebina (elektrokolo), Pampeliška (dámské kolo favorit)

  Zápis

  Opičák (skákací tyč + dřevěná koloběžka), Brňák (čtyřkolka), Kuba (malá koloběžka), Pěnkava (vysavač + bus), Pajdák + Blesk + Pampeliška (kolo s hudebním přívěsem), Kara + Honza (dvojkolo), Zdenda (motorka), Bára + Kytarista (kolo), Bláťa + Drak + Bebina (na všem a zároveň na ničem, aneb co nejvíce prostředků a stylů)

  Zápis

  Kara (kolo), Opičák (berle vrchního žebráka Josefa Zilvara + koloběžka), Andy (kolečkové brusle), Kuba (longboard), Bláťa a Brňák (skútr)

  zápis Brňák (šlapací vozítko), Bebina (vlak, bus, dětské odrážedlo), Vačice (vlak, bus, chůze), Opičák (dětská koloběžka), Bláťa (skútr, autobus, auto)

  zápis 

  Bláťa + Brňák (dvojkolo), Bára (kolo), Bebina + Mates (koloběžky s košťatama, vlak, auto), Michal + Lentilka (pěškobus), Opičák (dvě malé koloběžky, vlak, stop, pěšky)

  zápis

  Bebina + Opičák (kočárek), Mates (pěšky), Miky + Bláťa (skládací dětské koloběžky), Michal (pěškobus)

  zápis 

  Opičák (nákupní vozík), Bára (dětské odrážedlo + městská koloběžka), Bláťa (elektrokolo), Miky (koloběžka), Chumba (longboard)

  zápis 

  Opičák (invalidní vozík), Bára (koloběžka), Chumba (koloběžka), Michal (vlak), Bláťa (skútr)

  zápis: Bláťa + Opičák (koloběžky), Yellen (auto), Hugo (pěšky), Žwejkal (kolečkové brusle), Chumba (kolo)

  topgear_2020_1
  Top Gear skákací boty
  customHeadersheaderEnd