O víkendu jsme pořádali další ročník vzdělávacího kurzu Zapalovač pro začínající a budoucí vedoucí. Dvacet šest nadějných účastníků prošlo intenzivním vzdělávacím programem, jehož součástí byly i inspirativní aktivity či společenský večer s deskovkami a kytarami.

Na kurz přijeli i někteří absolventi z minulých let, kde sdíleli své zážitky a posuny od doby, co absolvovali některý z předchozích ročníků.

Novinkou letos bylo takzvané stolečkování. Každý účastník si mohl vybrat z několika možných vzdělávacích bloků (starci v oddíle, prezentace publikací, vztahy v oddíle, Neobyčejná klubovna) dle svého zájmu. Součástí byla i prezentace jednotlivých oddílů (Poutníci, Stopa, Vraňáci, vlčata Skokani), kde je možné plnit svou praxi.

A abychom jako lektoři drželi časy, kontrolovali nás rozhodčí. Což bylo zpestření i pro účastníky, neboť hádali, kdo to je a kdo poznal vše, měl závěrečný rozstřel. Výherkyně Terkáč dostala retro odměnu.

Zároveň jsme téměř každý vzdělávací blok uvozovali nějakou scénkou, či ukázkou. Mnohem víc jsme se věnovali praktickým nácvikům a zapojení účastníků. I s ohledem na témata, která vypisovali do přihlášky.

Akci jsme hodnotili jako velmi povedenou a těšíme se na to, jak jednotlivé oddíly pokvetou, což bude mít nejvetší dopad na děti.

Na závěr zveme všechny absolventy i širokou veřejnost na navazující akci zvanou Popcorn.

Ohlasy

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..