Konferenční akce z mezioddílového prostředí PUKání 2021 proběhne online skrz livestream na Youtube 12. 3. od 17:00. Účastníci budou mít možnost pokládat dotazy real-time. Zrno z minulého roku už doputovalo a vypukne v online přednáškovou akci, která vám může nabídnout zajímavé a poučné vyplnění pátečního večera. Máte se na co těšit!

Absolventi kurzu Zapalovač pro vás sestavili několik přednášek na různá témata, které si nesou jedno společné a to je zapálení pro věc.

 

Stezka paragrafů – Jakub Adámek – 17h

Doby, kdy byl skauting ilegální, jsou naštěstí dávno pryč. Přesto se i dnes mohou skauti a skautky při své běžné oddílové činnosti dostat do rozporu s právem. Víte, kde a za jakých podmínek můžete přespat v přírodě? Umíte poznat, na který pozemek můžete vstoupit? Jste si jistí, že umíte rozdělat oheň, aniž byste porušili zákon? Neznalost práva neomlouvá.

pukani 2021 jakubadamek cas

Věže, příběh 11. září – Jiří Boudník – 18h

Jiří Boudník bezprostředně po útoku na Světové obchodní centrum (WTC) 11. září 2001 pomáhal odklízet trosky a jako architekt záchranářům, hasičům a stavebním firmám podílejícím se na hledání přeživších a odstraňování trosek Dvojčat, respektive, vyprojektoval 3D modely, aby se v nich lépe orientovali. O svých zážitcích napsal knihu „Věže, příběh 11. září“.

pukani 2021 architekt

Cestujte! aneb prstem po mapě za hranice Česka – Boris Vanka – 19h

Jak cestovat po světě za pakatel? Co se dá stihnout projet během studií na vysoké? A jaké tipy a triky musíš vědět, pokud hodláš vycestovat z našeho středoevropského hobitína? Doba je pochmurná a většina z nás nesmí opustit hranice svého okresu, natož Česko nebo Evropy. Co ale můžeme je projet se po světě aspoň ve vzpomínkách před pandemií. Na pátečním online povídání se dozvíte více o tom, jak prostopovat Arménii, Skandinávii nebo Balkán, co navštívit v Íránu i jak skoro zadarmo studovat v Anglii, Kanadě a Turecku. A pokud jste vždycky chtěli procestovat východní pobřeží USA, pak jste na správné adrese jak by smet. Víc o svých zážitcích Vám poví dlouholetý skaut a nadšenec do všeho nového, Boris Vanka. Boris Vanka je aktivním skautem už od svých 9 let. V současné době žije v Praze, kde studuje mezinárodní vztahy a mediální studia. Profesně se věnuje komunikaci s veřejností a marketingu. Ve volném čase pěstuje avokádo, běhá okolo domu, aby neporušoval vládní nařízení, a zajímá se o projekty, které mění svět k lepšímu.

pukani 2021 cestujeme

Content Combat – Tadeáš Kapic – 20h

První marketingové kurzy, které mají koule. Podáváme věci takové, jaké jsou a ne tak, jak by si lidi přáli slyšet. Nesnášíme motivační citáty a odbitý nebo falešný marketing. Pokecáme o tom, jak NEDĚLAT sociální sítě a proč super projekty končí na 100 sledujících.

pukani 2021 conentCombat cas

Více informací naleznete na https://popcorn.oddilpoutnici.cz

 

Odkaz na livestream: https://www.youtube.com/watch?v=YAyp5ZnHRBE

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..