Akce Rozkvetlé Vršovice chtěla propojit obyvatele Vršovic s členy našeho oddílu skrz zahradnickou, manuální práci. Zvelebování okolí nám šlo krásně.

Na místě jsme se setkali v 10.00, pak jsme se rozdělili na dvě pracovní skupiny, každá dostala kd dispozici zahradnický materiál a počet rostlinek, které účastníci měli za úkol zasadit na svém vyhrazeném místě. Během prací se kolem nás zastavovali kolemjdoucí s dětmi a někteří se zahradničením pomohli.

K práci se připojili obyvatelé Vršovic, sympatizanti našeho oddílu z okolí i zmínění náhodní kolemjdoucí. Vysázeno jsme měli asi za dvě hodiny. Po dvanácté jsme se všichni přesunuli do Heroldových sadů, kde jsme společně poobědvali, poklábosili, a vzájemně poznali, vedle koho vlastně přebýváme.

Akce to byla krásná, bohužel přibližně po třech týdnech každodenního zalévání a pěstění zahrádky, byla někým sklizena (více o vandalovi). Sice je to smutný konec ale, hezké vzpomínky nám zůstanou!

Něco málo o autorovi příspěvku

Bára
BáraOddíl mi dal šanci vidět přírodu, vztahy, lidi, svět v nových souvislostech. Díky oddílu si dokážu lépe uvědomit, co je pro mě v životě opravdu důležité a jak je významná hodnota každého člověka. Dal mi možnost spoluutvářet společenství, které mi dává smysl, naplňuje mě a otevírá mi dveře k novým možnostem a zkušenostem. Přinesl mi do života lidi, za které budu vždy vděčná – přátele na celý život.


1 komentář

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 14. 8. 2022 v 12:48

[…] se snažíme i o úpravu veřejného prostoru. Třeba opravou laviček, pomocí ve škole, či sázením záhonů u chodníků nebo vysazením stromu.Co se zatím pořádně nedaří je využít potenciál Neobyčejné […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..