Neobyčejné klubovně, kterou provozujeme, jsme měli tu čest hostit zástupce volnočasových spolků působících na Praze 10. Akci, kterou pořádala Praha 10, vnímáme jako důležitou. Propojili se zde lidé, co jsou aktivní a dokážou velké věci. Setkání bylo příjemné a energické.

Přítomni byli i zástupci radnice včetně Renata Chmelová, starostka Prahy 10, kteří naslouchali a reagovali na podnětné dotazy.

Děkujeme Ondřejovi Šejtkovi z Česká rada dětí a mládeže za moderování a budeme se těšit na další spolupráci mezi spolky i radnicí.

Akce proběhla v polovině listopadu 2019 a Praha 10 má zájem o pořádání navazujících akcí.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


2 komentáře

Zčastnili jsme se podzimního fóra strategického plánování Prahy 10 - ODDÍL POUTNÍCI · 24. 5. 2022 v 22:59

[…] Jako Poutníky a Neobyčejnou klubovnu nás zajímaly především témata v oblasti volného času, kultury. Diskuse tam byly ohledně komunitních akcí, podpory spolkové činnosti a propojování místních aktérů třeba v podobě kulatých stolů. […]

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 14. 8. 2022 v 12:44

[…] k veřejnému prostoru. Jedná se o spolkovou činnost (vyprovokoval jsem kupříkladu setkání zástupců spolků na Praze 10, což považuji za nosné) a také o kulturu, kde jsme za Neobyčejnou klubovnu.Díky Neobyčejné […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..