JE TO TADY! Na podzim vyjde kniha o Zátoce pláňat a našich třech oddílech (Poutníci, Tuláci Malešice, Tuláci Karlín). Velká, barevná se spousty fotek a nových informací, které jsme vypátrali (třeba fotky Zátoky bez srubu, co se v Keblově nacházelo ve středověku, co byl zač původní oddíl Poutníci…).

4 roky práce…!

Právě jsme dopsali knihu týkající se námi milované louky uprostřed lesů zvané Zátoka Pláňat. Máte možnost si ji objednat.

Kniha bude plná velkých fotografií starých i současných, vytažených z dávno zapomenutých (a dnes již bohužel i vyhozených) kronik i ze soukromých fotoalb zakladatelů srubu.

V historii místa jsme se dopátrali až do středověku. Víte, že na místě louky stál rybník či že v blízkém lese se nacházely cihelny? Kdo louku poprvé zapůjčil táborům a kolik to stálo? A co se na louce staví v současnosti?

Zabývali jsme se také historií tří oddílů Tuláci Malešice, Tuláci Karlín a Poutníci. Pátráním jsme se dostali až do osmdesátých let a zjistili jsme, více o původním oddíle Poutníci, ze kterého odešla Jana Klimentová a založila Tuláky.

Zjistili jsme, proč se přestalo jezdit na Tolštejn. Víme, co se dělo na první schůzce Karlína pod vedením Vaška. A nakonec jsme i vyšťourali, jak probíhal první tábor Poutníků. Chcete to vědět také?

CENA: Bude se odvíjet od nákladu, ale nepřesáhne 500 korun.

JAK OBJEDNAT KNIHU: stačí co nejdříve (do 31. 8., to je fakt nejzazší termín a budeme odesílat poptávku do tiskárny) napsat e-mail:
turek.matej@gmail.com

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat.

zatoka plakat
Leták
zatoka ukazka
Ukázky z knihy

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


1 komentář

Vychází druhé a rozšířené vydání knihy Tak tomu bylo - ODDÍL POUTNÍCI · 6. 5. 2022 v 12:40

[…] Vydáváme knihu: Tak tomu bylo… […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..