Poutníkův škrpál č. 32 čtěte ZDE

Archiv všech čísel Poutníkova škrpálu naleznete ZDE

Milí Poutníci, Poutnice, malá Poutníčata a domácí zvířátka (na ta se nesmí zapomínat)!

Je jaro a ačkoliv jsme doufali v rozvolněné aktivity, jsme stále nuceni být přikováni k obrazovkám více, než je zdrávo a než bychom si přáli.

Jak všichni víme, oddíl není kroužek, nýbrž životní styl. Někteří z nás se za rodinu považují, někteří jí opravdu jsou. Ať je to jakkoliv, jistě se shodneme, že důvěrné vztahy jsou základním kamenem našeho oddílu. Na všech vztazích je však nutné pracovat, jinak se rozpadnou. Pokud se člověk nestará o přátelství, lásku či rodinu, dlouho mu nic z toho nevydrží. Stejné je to i s oddílem. Všichni si přejeme návrat do normálu (věřím, že tento stav stále normálem není!), toužebně vzhlížíme k rozvolňujícím se opatřením a při každém závanu naděje si balíme krosnu… nebo aspoň strkáme ponožky do ešáku. Bohužel, nikdo však neví, kdy lockdown skončí, ani zda to znamená rozjezd oddílové činnosti. Proto je pro všechny důležité zůstat ve spojení jak jen to jde. Dávat si vzájemně vědět, že jsme na sebe nezapomněli, že nám na sobě záleží a že oddíl bude trvat i přes nepřízeň osudu.

Důkazy, že jsme oddíl s tuhým kořínkem, jsou všude kolem nás. Například naplněná kronika, aktivní web, komunikace na Discordu, dopisní hra, přestup pod TOM, a to nejdůležitější: VAŠE ÚČAST NA AKCÍCH. Bez ní a bez VÁS by to nešlo.

Samozřejmě ani bez nás – tímto dík všem vedoucím, kteří se snaží
mít výpravy a program stejně kvalitní, jako kdykoli jindy a zároveň se snaží nezatěžovat Poutníky sezením u počítače. Skloubit tyto dvě věci je někdy náročné. Vydržme to ještě chvíli, udržujme se zdraví – psychicky i fyzicky, odpočívejme – třeba při čtení tohoto Škrpálu. Nabírejme síly na offline a brzy na viděnou! Už se na Vás všechny těším!

P.S. Jak jste si již všimli, tento díl v sobě obsahuje speciální část zaměřenou na ekologii – část je trochu delší, tak se nelekejte. Můžete ji přečíst po částech, nebo si vybrat to, co vás zajímá. Pohodlně se usaďte, vypněte mobil…

Opravdu, vypněte ho. Že stále čtete a nevypínáte? Tak aspoň zvonění, fakt že jo!

Tak ještě uvařit čajík, dospělí kávu a jde se na to!

 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *