Připojili jsme se k iniciativě Takoví jsme pořádané organizací Festival svobody. O co jde? Ukázat s hrdostí, že JSME NEZISKOVÁ ORGANIZACE a přidat se k podpoře celého tohoto sektoru.

Chceme říct, že slovo “neziskovka” znamená v česku hodně. Skoro 3 miliony lidí se v roce 2019 aktivně zapojily do neziskové činnosti a přes 4 miliony lidí ve stejném roce přispěly na dobročinnost finančně.

Neziskovky jsou občanské organizace, které se zabývají vším, co je pro nás důležité. Od zdraví po volný čas. Mnohdy v nich neúnavně pracují dobrovolníci jako je tomu třeba v případě našeho oddílu či v Neobyčejné klubovně.
Činnost neziskovek zrcadlí rozmanitost české společnosti. Jen těžko lze najít oblast života, které by se některá nevěnovala. Neziskové organizace poskytují dostupné zdravotní a sociální služby, doplňují tradiční vzdělávací systém, starají se o kulturní, sportovní a rekreační vyžití, hájí práva znevýhodněných a řeší veřejné problémy.

V roce 2018 bylo v Česku registrováno 141 814 neziskových organizací. Co všechno dělají se dozvíte na webu https://takovijsme.cz/co-jsou-neziskovky

V Česku je přes 140 tisíc spolků, asociací, klubů, svazů, hnutí, nadací
a dalších neziskových organizací. Jsme jedni z nich.

Nejsme pijavice. Jsme národ neviditelných hrdinů, země láskyplných bojovnic.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..