Matěj Turek – Pajdák

3. stupeň: tmavě modrý

V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s nimi baví? 

V oddíle Poutníci, který patří pod Mladé ochránce přírody. Do oddílu chodím odmalička, v šestnácti jsem se stal instruktorem a od té doby vedu oddíl nepřetržitě jako jeden z party vedoucích. Nejvíc mne baví s dětmi dělat sportovní aktivity (lezení, kola, ale i fotbal, házení s míčem…). Také rád s dětmi zkouším “přírodní” dovednosti (zapálit oheň, najít si místo na spaní, jít pěšky s batohem se všemi věcmi na několik dní). Mám pocit, že aktivity mého mládí, jako házení si tenisákem či lehnutí si pod plachtu v lese, již dnes nejsou běžné. Rád jejich krásu dnes ukazuji dětem.

Na práci s dětmi mě nejvíc baví nadšení z kdejaké prkotiny. Sebepropracovanější hra může skončit fiaskem, ale neplánované brodění potoka zase zážitkem na celý život.

Při jaké příležitosti jsi dostal svůj poslední Březový lístek a co to pro tebe znamená?

Dostal jsem ho na CVVZ 2017 (Celostátní vzájemná výměna zkušeností, pozn. red.) před plnou tělocvičnou lidí, kteří mi aplaudovali. Znamená pro mě radost z toho, že si kamarádi cení mé práce pro oddíl Poutníci a pro ostatní kolektivy – zejména organizování kurzu pro začínající vedoucí Zapalovač. Ještě jednou veliké díky! Zároveň to ale pro mne znamená velký závazek. Nezklamat je, rodiče ani děti. Březové lístky mají motivační funkci. Dokážou vybičovat lidi k další aktivitě a to se u mne před dvěma lety povedlo.

Připravili Kateřina Palová a Jan Burda pro časopis Archa 2/2019

www.brezovylistek.cz

foto: archiv Matěje Turka

Archa č. 2/2019 se snaží zaujmout zdravým životním stylem

Něco málo o autorovi příspěvku

Poutník
PoutníkPoutník je administrátorský účet webu. Nikdy nevíš, kdo z vedoucích se za ním skrývá. Věz však, že vždy ctí hodnoty oddílu: Důvěrné vztahy, růst osobnosti a kvalita. Povětšinou profil sděluje obecné a informativní záležitosti, pod které se kolektivně podepisuje celý oddíl.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..