Na poradě vedoucích jsme se bavili mimo jiné i o oddílových hodnotách. Ty vzzešly průzkumem mezi dětmi, rodiči i vedoucími. Níže na stránce můžete vidět, jak jsme k jednotlivým hodnotám dospěli.

DŮVĚRNÉ VZTAHY

Budujeme pozitivní vztahy založené na důvěře sami k sobě a ke svému okolí na základě otevřenosti a pozitivní zkušenosti. Vkládáme důvěru do jednotlivců s jejich odlišnostmi, které vnímáme jako přirozenou součást. Jsme si vědomi dopadu vlastního jednání, za které přijímáme odpovědnost. Vážíme si lidství, věcí i přírody.

RŮST OSOBNOSTI

Každému poskytujeme příležitost pro rozvoj osobnosti díky spolupráci a podpoře při zdolávání osobních i skupinových výzev. Podporujeme demokratické principy a budujeme kladné hodnoty pro součastnost i budoucnost. Poznáváme a rozvíjíme osobní kvality, přičemž tempo a hloubka rozvoje jednotlivce záleží na daném člověku.

KVALITA

Naše činnost je rozmanitá, inovativní, neotřelá a překvapivá. Výsledné i průběžné potěšení z programů je důležité pro účastníky i pro organizátory. Propojujeme emoce, rozum i pohyb. Rozvíjíme kompetence důležité pro fungování ve společnosti i praktické dovednosti. A to s vědomím, že vzhledem k rozvoji osobnosti je nejlepší, když řešení problémů nalézají lidé sami. Kvalitu podporujeme otevřeností, průběžným vzděláváním a reflektováním nabytých zkušeností. Komunikujeme mezi sebou i o citlivých věcech a vyjasňujeme si postoje, přičemž ctíme soukromí. Máme vlastní metodiky a bereme si to nejlepší od inspirativních lidí a spolků. Bereme ohled na etiku i ověřená fakta. Nikdy nikoho záměrně neohrožujeme.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..