Světlo vašim krokům, Poutníci,

píšu vám ohledně tábora, což je věc, která se nezadržitelně blíží a zároveň nikdo neví, co a jak bude. V této zprávě shrnuji to, co jsme za vedoucí zvážili jako zatím nejlepší kroky. Samozřejmě situace koronáče není příjemná pro nikoho a nejistota je prekérní. Nezbývá nám ale nic jiného, než plánovat s ohledem na aktuální situaci, sledovat dění a reagovat v průběhu.

V televizní reportáži jste se mohli dozvědět, že náměstek ministra zdravotnictví Prymula očekává, že letní tábory nejspíš budou. A také tam hodně akcentují tábory menšího rozsahu, omezené počty, malé kolektivy apod. Co to přesně znamená, však nikdo dnes netuší.

Tábor 2020_úvodka (1).png

CO JE TEĎ AKTUÁLNÍ

  • PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR JE NUTNÉ ODEVZDAT DO 30. 4. Později je pozdě… Prosíme ideálně zaslat e-mailem scan/fotku. V případně osobního předání prosím o využití pošty: Ondřej Turek, Nad Přehradou 467, Praha 15, 109 00 – určitě předem napište e-mail, že to odesíláte takto. Ať víme, že to má pošta u sebe… Ohledně podmínek odjetých 4 akcí viz bod 2) a)
  • POTVRZENÍ OD DOKTORA O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI – ZATÍM NE!!! – Snažme se prosím v rámci společenské odpovědnosti zůstávat doma, nepřetěžujme doktory. Na toto je zatím dost času a ozveme se dle aktuálního stavu koronáče.
  • PLATBU JE NUTNÉ PROVÉST DO 15. 5. – S ohledem na současnou situaci důrazně preferujeme platbu na účet. Napište si prosím o variabilní symbol. Pokud chcete zaplatit v hotovosti, domluvte se prosím individuálně skrze e-mail.

Očekáváme několik možných scénářů

1) Tábory vůbec nebudou – v tuto chvíli nemá smysl řešit přesný náhradní program. O tom, zda tábory budou, či nebudou budeme velice pravděpodobně vědět nejpozději na konci června, takže alternativy bychom určitě vymysleli.

Znamenalo by to navrácení 100 % účastnických příspěvků, a to i ve chvíli, kdy by rozhodnutí vlády bylo nahodilé den před odjezdem. Je jasné, že když za to nemůže rodič, či dítě, tak si nemůžeme vymýšlet. Bylo by to i proti našim oddílovým hodnotám.

2) Tábory budou v omezeném režimu – nevíme přesně, co to znamená, ale předpokládáme 2 možné scénáře:

a) Bude se vycházet z vyhlášky o tzv. zotacovacích akcí a ZA se nepovolí, zatímco menší uskupení ano. Tedy Kapacita dětí bude do 29 osob včetně pod 15 let.

V tuto chvíli postupujeme dle scénáře, který platí od minulého tábora – zasílejte přihlášky a pořadí určuje datum přijetí. Zároveň je podmínka odjet 4 víkendové akce. Kdo je ještě neodjel, může se přihlásit, ale je zatím řazen mezi náhradníky. Do doby, než výpravy odjede a pak se zařazuje na nejbližší volné místo v pořadníku.

Do odjetých výprav se počítají v současné době i online výpravy (únorovka, březnovka, velikonočka, čarodějinice…). Stejně tak jako za ně spolu se schůzkami a úkoly v  oddílovém časopisu získáváte měňáky (evidujeme si to a dostanete, až se uvidíme).

Uvědomujeme si, že máme více členů do 15 let, než je 30, ale pokud přijde vládní nařízení, nebudeme ho překračovat. Nejen kvůli tomu, že jsou tam pro nás vysoké pokuty, ale i proto, protože je prostě potřeba se chovat zodpovědně vůči sobě. Což děláme nejen jako vedoucí na akcích (kdy se snažíme o minimalizaci rizika tím, že se vzděláváme, že máme bezpečnostní pomůcky, že některé aktivity raději neděláme…), ale i v době pandemie, kdy prostě nechceme jít do většího rizika. A to neumíme posoudit tolik, jako lidé v krizovém štábu, kteří mají mnohem širší znalosti ohledně současné situace.

Bavili jsme se o tom, že kdyby taková situace nastala, mohli bychom udělat aspoň třeba super víkendovou akci pro lidi, kteří se z tohoto důvodu nedostali mezi účastníky. O tom budeme případně informovat, pokud by tento limit nastal.

b) Bude se vycházet z celkového počtu osob, které jsou na jednom místě. V této situaci by se jednalo o cca 20 dětí. Scénář by byl asi obdobný jako v bodu a)

3) Tábory budou v neomezeném režimu – Jo, přesně to bychom chtěli. Ale ta naděje nemá tak vysokou šanci. Představte si, že pak povolí masové tábory o 300 lidech. Osobně si myslím, že je to utopie.

4) Je samozřejmě ve hře mnoho alternativ typu udělat dva týdenní tábory s půlenými vedoucími, prostřídat se v rámci putovní a stálé části tábora atp. Výše uvedené však zatím počítá s tím, že nám povolí tábory alespoň v nějakém módu. Jak jsem psal výše – budeme vás informovat hned jak budeme vědět něco více.

Doufám, že vám to odpovědělo alespoň na část otázek. V případě dotazů neváhejte napsat e-mail, rádi vše zodpovíme.

Zatím přejeme krásně strávený čas v rodinném prostředí, na online akcích Poutníků a u #koronachallenge, kde jsme dohromady vyhráli již 5415 bodů! 😳 Podívejte se na to, co kdo zažil.

Carpe diem…


Za vedoucí Poutníků
Opičák


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *