O prvním květnovém víkendu jsme výjimečně necestovali po světě, ale vláčkem jsme vyrazili do Hvězdonic, kde jsme se utábořili přímo na zřícenině středověkého hradu Stará Dubá.

Po celý víkend jsme lovili bobříky, ať ty speciální výpravové, tak ty originální od Jaroslava Foglara (bobřík slepoty, bobřík květin, bobřík času…), v jejichž lovení můžeme pokračovat i na dalších výpravách a hlavně na táboře. Odměnou za ulovení všech 26 bobříků je totiž velmi cenná Moudrost na Kmenové palestině.      

V pátek jsme po delší době zažili další Přechodové rituály. U úvodního ohně se za přítomnosti našeho hlavase Opičáka stali z Nováčků Šnečka a Vodnice Junioři. A Tonička s Divoženkou pak slavnostně převzaly oddílová trička a Základní oddílové zkoušky. Od splnění prvního bodu pak budou mít přesně rok na to splnit si zbývajících 58. A pokud zvládnou Tajný bod, stanou se členkami Kmene.  

Výprava byla výjimečná i tím, že jsme spali pod stany (Pěnkava s Drakem v hamakách), vařili na ohni a udržovali ho také v noci pomocí hlídek. Program na výpravě nebyl pevně daný – tedy až na některé body, jako chození pro dřevo a vodu, úklid, vaření atd. Každou hodinu jsme se scházeli u ohniště, ale jinak jsme se mohli volně věnovat chytání bobříků, plnění zkoušek a hraní si. Nebo třeba k vymyšlení nového bobříka pro ostatní – duhového Bobříka důvěry. Či hraní si na dvůr Říše divů – ze kterého se pak vyvinulo divadlo pro všechny účastníky výpravy <3 A divadelní představení jsme zažili dokonce dvě, protože Vlčice společně s pár herci odehráli pro sobotní návštěvu Bláťu, Brňáka a Vačici Příběh Staré Dubé.

Vařili jsme si povětšinou v kotlících. V sobotu jsme se ale rozšoupli a připravili „hady na klacku“ – chlebové těsto obalené v cukru (popřípadě i polité čokoládou), nebo pikantním koření. Oblizovali jsme se až za ušima, zvlášť když Bláťa vytáhla obří marshmallows. A v dobrotách jsem pak pokračovali i večer, kdy jsme si udělali brambory v popelu, což byla zkrátka mňamka. 

Atmosféra na výpravě byla magická – možná i tím, na jakém místě jsme se usídlili. Ovlivnila dokonce Vačici, který hned po příjezdu ze sobotní návštěvy složil tuto krásnou píseň… Poslechněte si a zazpívejte 🙂


1 komentář

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 19. 8. 2022 v 7:03

[…] Květnová výprava: Za bobříky a dobrodružstvím […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *