Z důvodu osobní odpovědnosti spojené se stoupajícími čísly nakažených lidí koronavirem jsme se spolu s vedoucími a Rádci rozhodli nezúčastnit se letos Celostátní vzájemné výměny zkušeností. Rozhodnutí nebylo lehké a padlo až ve čtvrtek večer.

Domluvili jsme se, že namísto toho uspořádáme jednodenku a zúčastníme se městské hry Stínadla. Jedná se o doprovodný program k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy.

Naše cesta začínala u Domu U zlatého prstenu. Zde jsme otevřeli tajemnou listinu s plánkem Stínadel. Museli jsme se zorientovat a vyrazit na místa, která jsou spojena s vontskou historií, nebo obecně se starou Prahou. Nalezli jsme řadu uliček, kterými by nás nikdy nenapadlo jít, objevili starou studnu či si začala všímat detailů v podobě architektury či umění.

Cesta nás zavedla dokonce do dvou kostelů. jedním z nich byl kostel sv. Jiljí s bohatou zlatou výzdobou a druhým byl vysvěcený kostel Pražská křižovatka (kostel sv. Anny). Tam zrovna probíhala výstava (pieta) ku příležitosti sametové revoluce a zejména k osobnosti Václava Havla. Kostel je celý rekonstruovaný a obsahuje moderní architektonické prvky. Bylo to tak zajímavé srovnání.

Mimo nalezení řady vontských nápisů jsme viděli i několik velkých kreseb ježka v kleci. Je vidět, že Stínadla jsou stále živé a kdo hledá, najde. Kdo ale pátrá, musí počítat s tím, že se s Vonty může srazit.

Na konci naší cesty, když už jsme znali heslo z tajenky na mapě, jsme získali krásné kartičky, které nám doplnili informace o místech, kde jsme byli.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


2 komentáře

Improtábor aneb improvizace level masterclass - ODDÍL POUTNÍCI · 19. 7. 2022 v 10:27

[…] druhá (report z první zde) hra po městě na téma Rychlé šípy jakožto doprovodný program k výstavě Město jako […]

Oddíl online: Nejlepší aktivity k použití – vOPičín · 11. 8. 2022 v 10:59

[…] Městská hra Stínadla […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..