Z důvodu osobní odpovědnosti spojené se stoupajícími čísly nakažených lidí koronavirem jsme se spolu s vedoucími a Rádci rozhodli nezúčastnit se letos Celostátní vzájemné výměny zkušeností. Rozhodnutí nebylo lehké a padlo až ve čtvrtek večer.

Domluvili jsme se, že namísto toho uspořádáme jednodenku a zúčastníme se městské hry Stínadla. Jedná se o doprovodný program k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy.

Naše cesta začínala u Domu U zlatého prstenu. Zde jsme otevřeli tajemnou listinu s plánkem Stínadel. Museli jsme se zorientovat a vyrazit na místa, která jsou spojena s vontskou historií, nebo obecně se starou Prahou. Nalezli jsme řadu uliček, kterými by nás nikdy nenapadlo jít, objevili starou studnu či si začala všímat detailů v podobě architektury či umění.

Cesta nás zavedla dokonce do dvou kostelů. jedním z nich byl kostel sv. Jiljí s bohatou zlatou výzdobou a druhým byl vysvěcený kostel Pražská křižovatka (kostel sv. Anny). Tam zrovna probíhala výstava (pieta) ku příležitosti sametové revoluce a zejména k osobnosti Václava Havla. Kostel je celý rekonstruovaný a obsahuje moderní architektonické prvky. Bylo to tak zajímavé srovnání.

Mimo nalezení řady vontských nápisů jsme viděli i několik velkých kreseb ježka v kleci. Je vidět, že Stínadla jsou stále živé a kdo hledá, najde. Kdo ale pátrá, musí počítat s tím, že se s Vonty může srazit.

Na konci naší cesty, když už jsme znali heslo z tajenky na mapě, jsme získali krásné kartičky, které nám doplnili informace o místech, kde jsme byli.


3 komentáře

Improtábor aneb improvizace level masterclass - ODDÍL POUTNÍCI · 19. 7. 2022 v 10:27

[…] druhá (report z první zde) hra po městě na téma Rychlé šípy jakožto doprovodný program k výstavě Město jako […]

Oddíl online: Nejlepší aktivity k použití – vOPičín · 11. 8. 2022 v 10:59

[…] Městská hra Stínadla […]

Improtábor aneb improvizace level masterclass – Zapalovač · 20. 11. 2022 v 20:34

[…] druhá (report z první zde) hra po městě na téma Rychlé šípy jakožto doprovodný program […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *