Nenech chcípnout! – záměrně velmi úderný název osvětové akce, kterou jsme se rozhodli uspořádat. A dopadlo to, myslíme, dobře. Probrali jsme základní věci z první pomoci, které jsme si pak prakticky ověřili na simulantech v připravených situacích. Markéta Andršová, které ještě jednou moc děkujeme, přijela se sanitkou a ukázala nám její vybavení. A taky krásně – nechutně namaskovala naše figuranty. Račte si je prohlédnout ve fotogalerii.


Celkově nás bylo 23 a všichni vydrželi až do konce. :-)


Celá fotogalerie

Děda má povislou půlku obličeje a nesrozumitelně mluví. Kluka, co radostně běžel po vysvědčení ze školy srazilo auto. Tvoje ségra si zarazila velký střep do ruky a masivně krvácí. Kámoš si zarazil kus větve do oka. Tvoje dítě na sebe zvrhlo rychlovarnou konvici a má na těle obrovské puchýře. Srazila se dvě auta a ty jsi jediný nezraněný. Manželovi vystřeluje bolest do ruky, těžce oddechuje, padá k zemi a lapavými dechy chrčí… VÍŠ, CO UDĚLÁŠ?! Vteřiny neúprosně tikají…

LEKTOŘI

Opičák: celoročně je zdravotníkem u našeho oddílu, má kurz Zdravotník zotavovacích akcí, pravidelně navštěvuje ZDrSem a IPRK jako figurant v roli zraněného, tvůrce Stezky zdravovědy

Bláťa: bývalý a nyní náhradní zdravotník v našem oddíle, má urz Zdravotník zotavovacích akcí

Markéta: pracuje jako zdravotník, má kurz ZZA a kurz školitele první pomoci od ZDrSem, zároveň je studentka zdravotnické školy a jezdí v sanitce.

nenech-chcipnout-2016-nahled

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..