Právě vyšlo další číslo oddílového časopisu Poutníkův škrpál. Nese podtitul Sportujeme po celý rok. Mimo tradičních rubrik jako Co jsem dělala kdyžnebo Poznej svého vedoucího se dočtete o řadě možností, jak se dá sportovat. Nechybí ani stručný přehled toho, co jsme zažili od minulého vydání či oblíbené vtipy. Přejeme všem příjemné počtení. Časopis stahujte ZDE.

Pajdákův úvodníček

Milý Škrpálníku,
kdybys nevěděl, kdo to Škrpálník je, tak věz, že jsem si to právě vymyslel, protože jsem nevěděl, jak čtenáře Poutníkova škrpálu oslovit.

Pohyb je obzvláště v současné covidové době velmi důležitý. V době lockdownů, zavření kroužků či samotných sportovišť je potřeba sportovat jinak, než si zahrát fotbal, tenis či plavat na vymezeném poli. Je nutné si najít jiné možnosti, jak dané aktivity, které nás baví, provozovat.

Fotbal na umělé trávě může nahradit kopání si s rodičem, tenisového protihráče může nahradit stěna, vodu v bazénu lze nahradit rybníkem či potokem. Pokud jste ale v karanténě/izolaci (ano, mezi těmi slovy je rozdíl, najděte si jej sami), je to o něco složitější. Určitě lze ale vymyslet i aktivity na doma. Zkuste třeba udržet dvě minuty plnou litrovou láhev v natažené ruce. Není to sranda, že?

My s přítelkyní Evčou jsme například teď kvůli covidu doma. A co myslíte, že jsme vymysleli? Za deset dní jsme se ani nepohnuli. Stále jenom pečeme, vaříme, smažíme a pohyb vzal nohy na ramena a utekl. Už teď se ale připravujeme na to, až budeme moci ven. Plánujeme trasy, vybíráme kešky a koukáme se na fotky. Nemohu stoprocentně říct, že ještě za těch pár dnů doma se nějak sportovně vyžijeme, ale hned poté vyrazíme ven na procházku či na kolo. Jsem zvědavý, jak moc (a rychle) budeme unaveni…

Na závěr bych chtěl připomenout, jak všelijak Poutníci na akcích sportují a co vše již zažili. Každý rok lyžujeme a bobujeme, stejně často se jedeme projet na kole či koloběžce, občas se spluje nějaká řeka na kanoi, výjimečně vylezeme na nějaký strom pomocí lan či absolvujeme ferratu.

Na táboře je každé ráno rozcvička na protažení, na výpravách chodíme pěšky a běháme při většině her, na schůzkách taky tak.

Přeji nám, abychom mohli sportovat společně v zimě i v létě.


Pajdák


1 komentář

Opičák: Ohlédnutí se za etapou hlavasování oddílu - ODDÍL POUTNÍCI · 17. 8. 2022 v 10:03

[…] Poutníkův škrpál č. 35: Sportujeme po celý rok […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *