Otravy představují širokou škálu stavů počínaje (asi nejčastější) otravou alkoholem, přes otravy léky či drogami až po náhodné otravy nejrůznějšími látkami v domácnosti (hlavně u dětí), sezónní otravy houbami až po uštknutí jedovatými živočichy.

 

  • Popíšeš postup při otravě

1. Rozhlédni se! Viz bod 1 – zásada tří kroků. Nemůže být otrava způsobena oxidem uhličitým například z karmy v nevětrané koupelně?

2. Pokud víš, že otrava není z kyseliny a postižený je při plném vědomí, vyvolej zvracení

3. Pokud je z kyseliny, louhů a saponátů, nech postiženého vypít hodně vody. Voda kyselinu ředí.

4. Je-li postižený v bezvědomí a dýchá, ulož jej do stabilizované polohy, jako prevenci vdechnutí zvratků. Viz bod 9 – stabilizovaná poloha.

5. Zavolej záchranku (155)

6. Zajisti vzorek látky, ze které vznikla otrava.

 

NIKDY NEYVVOLÁVEJ ZVRECENÍ PO POŽITÍ SAPONÁTŮ A JINÝCH PĚNIVÝCH CHEMIKÁLIÍ.
Hrozí vdechnutí pěny do plic a následný zánět.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..